Już jutro Turniej Dzikich Drużyn. To będzie wielkie dzikie granie!

2017-06-09 12:05:11(ost. akt: 2017-06-09 12:59:31)
Turniej Dzikich Drużyn

Turniej Dzikich Drużyn

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem VII Turnieju Dzikich Drużyn wszystkie zespoły zapewniają nas, że na murawie dadzą z siebie 300 procent. A dla nas ważne jest również to, że w sobotę w Kortowie spotka się 300 piłkarzy!
Zespół Piąteczki z Olsztyna wystąpi w naszym turnieju w najmłodszej kategorii wiekowej 2006 i młodsi. To będzie zarazem debiut podopiecznych Piotra Łaguny, nauczyciela wuefu. To też jedna z najmłodszych ekip, jaka w sobotę wystąpi w Kortowie.

Drużyna składa się z uczniów I, II i III klasy olsztyńskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Piątka. Oprócz chłopców na boisku zobaczymy też dziewczęta: Hannę Pniewską i Julię Dudzińską, które prawdopodobnie wspomogą swoich kolegów w obronie.

Jakie jest nastawienie ekipy przed sobotnim Turniejem Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”? — Wręcz bojowe! — odpowiada Piotr Łaguna.
Podczas piątkowego treningu trener młodych zawodników zrobi też odprawę. — Co powiem zawodnikom? Żeby dzielnie walczyli na boisku, ale przede wszystkim, żeby się dobrze bawili. Bo w takim wieku liczy się radość z gry i nauka zasad fair play, a nie końcowy wynik — stwierdza Łaguna.

Przypomnijmy też, że w tej kategorii wiekowej w tym roku nie ma podziału na grupy, drużyny rozegrają małą ligę, tzn. każdy zespół zagra osiem spotkań. Jednak już w kolejnych rocznikach podzieliliśmy zespoły na grupy.
Niezwykle ciekawie zapowiadają się bratobójcze pojedynki w kategorii 2003 i młodsi. W grupie B naprzeciwko siebie staną Energetycy 1 i Energetycy 2. — W ubiegłym roku również graliśmy w waszym turnieju i nie trafiliśmy na siebie w grupie. Ale cóż, taki jest los i skoro tak wyszło, to nie ma innego wyjścia, podejmujemy rękawicę! — stwierdza Paweł Reisch, trener pierwszego zespołu Energetyków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i tym razem zaledwie kilka dni od rozpoczęcia zapisów musieliśmy uruchomić listę rezerwowych w kategorii open. W tym roku znalazło się na niej aż osiem zespołów. Ostatnią drużyną, jakiej udało się znaleźć miejsce w zawodach, są Leśne Smoki.

Zespół dostał się do rozgrywek rzutem na taśmę, bowiem po wtorkowym losowaniu grup z turnieju wycofała się ekipa z Lidzbarka Warmińskiego. I w jej miejsce z listy rezerwowych wskoczyła właśnie drużyna z Olsztyna.

— Bardzo się cieszymy, że pamiętaliście o nas i poinformowaliście, że jest dla nas miejsce w grupie — mówi Wojciech Sutko, piłkarz Leśnych Smoków. — W zmian za to Leśne Smoki postarają się wygrać kategorię open! Zapewniam też, że w kategorii 2003 powalczy Red Olsztyn, którego jestem opiekunem.

Turniej Dzikich Drużyn odbędzie się w sobotę na trzech boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Kortowie. Pierwsze gwizdki sędziów z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlegną się o godz. 9. Zakończenie turnieju młodszych grup przewidujemy o godz. 14, a kategorii open o godz. 18.30.

Do uniwersyteckiego kampusu zapraszamy też kibiców, którzy swoimi okrzykami zachęcą, a oklaskami nagrodzą dokładne podania, soczyste strzały, piękne bramki i efektowne parady bramkarzy. Rymowane wierszyki, które pomogą złapać wiatr w żagle, są również mile widziane!

Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej, otrzymają puchary i medale. Statuetki wręczymy też najlepszym strzelcom, piłkarzom i bramkarzom.

O nogi piłkarek i piłkarzy zadba Grupa Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie. Podczas turnieju pomogą nam także pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, którzy pomogli nam także przygotować terminarz rozgrywek. Naszymi partnerami są też Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Gimnazjum nr 3 i XII LO w Olsztynie. Honorowy patronat na zawodami objęli: wojewoda warmińsko-mazurski, marszałek województwa, prezydent Olsztyna i prezydent Ełku.

I na koniec kibicom, którzy pojawią się w Kortowie, radzimy zostawić trochę sił na wieczorny sobotni bój Polski z Rumunią w meczu eliminacyjnym do mundialu, który za rok odbędzie się w Rosji. Przypomnijmy, że spotkanie na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się o godz. 20.45.

To oni wystąpią w VII Turnieju Dzikich Drużyn:

*2006*
1. FC Jezioranka
2. Stawigudzkie Chłopaki
3. KS Fortuna Gągławki
4. Piąteczki
5. Stawiguda

*2003*
Grupa A:
1. Red Olsztyn
2. Stawiguda
3. FC Wymiatacze

Grupa B:
1. Energetycy 1
2. FC Orły Kormoran
3. Energetycy 2

*1998*
Grupa A:
1. Jonkovia Legends
2. ORC 2 Lidzbark Warmiński
3. Sportowe Świry
4. Młodzi Sarmaci
5. Team Zwarcia

Grupa B:
1. PJKP
2. Stawigudzkie Chłopaki
3. ORC 1 Lidzbark Warmiński
4. Miazga Łupstych

*Open*
Grupa A:
1. TRW Olsztyn
2. ELO
3. Polpharma
4. Ekipa Zdziśka Kowale Oleckie
5. Drużyna Mistrzów

Grupa B:
1. Jasam Patio Color
2. MPK Olsztyn
3. Sensia II
4. Wirtuozi Futbolu
5. Leśne Smoki