Turniej Dzikich Drużyn. Wśród Piąteczek pojawią się dziewczyny

2017-05-24 10:47:18(ost. akt: 2017-05-24 14:51:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już tylko tydzień czekamy na zgłoszenia do VII Turnieju Dzikich Drużyn. W drugą sobotę czerwca na boiskach w Kortowie zaprezentuje się kilkuset piłkarzy. Pierwsze mecze rozpoczną się o godz. 9.
Piąteczki to jedna z najmłodszych ekip, która 10 czerwca wystąpi w naszym Turnieju Dzikich Drużyn. To uczniowie I, II i III klasy olsztyńskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Piątka.
— O waszym turnieju dowiedziałem się z Facebooka. Porozmawiałem z dyrekcją naszej szkoły, która od razu podchwyciła temat, a później spotkałem się z rodzicami, którzy również byli na „tak” — mówi Piotr Łaguna, nauczyciel wuefu, który zgłosił wczoraj ekipę.
— Nie musiałem przekonywać dzieci — podkreśla nauczyciel i dodaje, że w drużynie wystąpią też dziewczęta. — Prawdopodobnie dwie i zagrają w obronie.
Od wczoraj deklaracje udziału można wypełniać przez naszą stronę internetową. Trzeba je wypełnić, bo inaczej drużyna nie wystąpi w zawodach.

Na zgłoszenia czekamy do końca maja (adres: turniej@gazetaolsztynska.pl).
Podczas turnieju pomogą nam: Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie oraz sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Naszym partnerem są także UWM oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

mp