Znów pojadą do Nidzicy na ogólnopolski finał

2017-05-18 14:45:14 (ost. akt: 2017-05-18 14:50:43)
Drużyna z Brzozia Lubawskiego z nauczycielem Ryszardem Krajnikiem w Nidzicy

Drużyna z Brzozia Lubawskiego z nauczycielem Ryszardem Krajnikiem w Nidzicy

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Nidzicy odbył się finał wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyła w nim reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. Zajęła drugie miejsce i jedzie na finał ogólnopolski.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim wygrali wcześniej eliminacje powiatowe. W skład drużyny weszli: Wiktoria Styborska, Otylia Ulińska, Wiktor Sasinowski, Michał Różankowski.

Finał wojewódzki składał się z czterech konkurencji: testów wiedzy, miasteczka ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po teście obejmującym sprawdzian z wiedzy ogólnej oraz skrzyżowania drużyna zajmowała trzecie miejsce. Również trzecie miejsce zajęła w jeździe po miasteczku ruchu drogowego. Dobrze wypadła także jazda na torze przeszkód oraz pierwsza pomoc. W obu tych konkurencjach drużyna uplasowała się na drugim miejscu.

W łącznej klasyfikacji drużynowej zespół zajął drugie miejsce, ulegając gospodarzom - reprezentantom Nidzicy i wyprzedzając Iławę. W związku z tym, że Nidzica jest w bieżącym roku gospodarzem finałów ogólnopolskich i ma zagwarantowane z urzędu miejsce w finałach ogólnopolskich, zdobywcy drugiego miejsca mają również zapewniony start w zawodach ogólnopolskich.

Odbędą się one w Nidzicy w dniach 12-14 czerwca. Należy wspomnieć, ze to już trzeci raz, kiedy drużyna ze szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim uczestniczyć będzie w finale ogólnopolskim. Nauczycielem przygotowującym drużynę był pan Ryszard Krajnik. Gratulujemy naszym reprezentantom.

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna