Pijana matka opiekowała się dziećmi

2017-05-08 11:11:40 (ost. akt: 2017-05-08 11:14:08)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Do policyjnego aresztu trafiła kobieta, która pijana zajmowała się dziećmi w wieku od 2 do 8 lat. 35-latka miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po interwencji policjantów dziećmi zajęła się rodzina, a sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmą się teraz policjanci i sąd rodzinny i nieletnich.
W miniony piątek, 5 maja przed godziną 22 oficer dyżurny morąskiego komisariatu został poinformowany, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Małdyty jest głośno i najprawdopodobniej pijani rodzice sprawują opiekę nad małoletnimi dziećmi.
Pod wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie.
— W mieszkaniu zastali kobietę i trójkę dzieci w wieku od 2 do 8 lat — informuje st.asp. Janusz Karczewski, oficer prasowy ostródzkiej policji. — Kobieta znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że matka dzieci miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 35-latka została zatrzymana w policyjnym aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Natomiast dziećmi zajęła się rodzina.
— W sobotę kobieta została przesłuchana — dodaje oficer prasowy. — Jeżeli okaże się, że swym zachowaniem naraziła małoletnie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia może usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa, za który grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi też zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.


red
morag@gazetaolsztynska.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jazon X #2243755 | 83.6.*.* 12 maj 2017 15:06

    To niech wpadną do chaty na 3 Maja... Za 500+ babka lata z facetami po alkohol, a dzieciaki same siedzą. Polityka prorodzinna.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD