Wielka Majówka nad Welem. Koncert Janusza "Yaniny" Iwańskiego

2017-05-05 15:06:58(ost. akt: 2017-05-05 12:08:35)

Autor zdjęcia: archiuwm MGOK

"Wielką Majówkę nad Welem", a więc lidzbarski majowy weekend, otworzyło w tym roku znaczące wydarzenie muzyczne – koncert gwiazdy polskiego rocka Janusza "Yaniny" Iwańskiego, który odbył się w sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
Autor wielu przebojów, współzałożyciel zespołów Soyka Yanina i Tie Break oraz współpracownik m.in. grup Maanam i Drum Freaks wystąpił w Lidzbarku z muzykami swojego najnowszego projektu Yanina 4GramY.

Licznie zgromadzona w sali widowiskowej publiczność mogła wysłuchać znakomicie wykonanych piosenek z repertuaru przede wszystkim Krzysztofa Klenczona, ale także przebojów The Beatles, czy kompozycji zespołów z którymi przez lata współpracował Janusz "Yanina" Iwański. Na scenie lidzbarskiego ośrodka kultury zabrzmiały także autorskie utwory kwartetu Yanina 4GramY.

Obok wykonawczego perfekcjonizmu koncert odznaczał się sporą dawką (doskonale przyjętej przez publiczność) rockowej energii - poświadczając tym samym, że ten gatunek muzyczny (znaczący składnik najnowszej polskiej kultury) jest w znakomitej kondycji.

MGOK Lidzbark


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij