Szkoła w Galinach obchodziła swoje święto

2017-05-05 08:03:14(ost. akt: 2017-05-05 08:16:30)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

"Nas jest wielu, ziemia jest tylko jedna" - takie hasło przyświecało tegorocznemu świętu Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
W środę 26 kwietnia zorganizowaliśmy Święto Szkoły. Pierwszą część dnia wypełniły gry i zabawy zespołowe przygotowane przez nauczycieli.

Następnie w świetlicy wiejskiej rozpoczęła się oficjalna uroczystość. Po przywitaniu gości przez dyrektor szkoły Mariolę Jagiełło, sceną zawładnęli uczniowie klasy III prezentujący „Legendę o niewdzięcznych drzewach”.

Po występie artystycznym szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody przybliżyło swoją działalność w formie prezentacji multimedialnej.

Uczniowie zaś z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Literackiego. Autorzy najlepszych wierszy o tematyce przyrodniczo-ekologicznej z gminy Bartoszyce to:
I miejsce - Gabriela Moskalewicz (Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach),

II miejsce - Maria Adamczyk (Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach),

II miejsce - Maria Gędziorowska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy),

III miejsce - Marta Jankowska oraz Jakub Jakutowicz (oboje Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach).

Walory typowych treści przyrodniczych osobno ocenili leśnicy. W ich imieniu nagrody wręczał Karol Daliga. Wyróżniono następujących uczniów:
1. Michał Zajączkowski (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krawczykach),

2. Alicja Pażuś (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krawczykach),

3. Sandra Meresta (Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach),

4. Karolina Czelin (Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie),

5. Milena Siergiej (Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie),

6. Gabriela Jasiukiewicz (Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie).

Ostatnim punktem świątecznego programu był pokaz mody ekologicznej.
Uczniowie w przystępny, atrakcyjny i trochę humorystyczny sposób zachęcali do dbania o naszą planetę. Pokazali, jak można wykorzystać materiały odpadowe do przygotowania modnych strojów na różne okazje.

Pokaz ekomody rozbawił publiczność, od której nasi modele otrzymali gromkie brawa. Ten świąteczny dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Ten rok szkolny w naszej szkole podporządkowany jest szczególnie działaniom proekologicznym z racji tego, że ubiegamy się o zdobycie certyfikatu „Szkoły Przyjaznej Środowisku”.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko