Groził i żądał pieniędzy- został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu

2017-04-10 11:54:33 (ost. akt: 2017-04-10 11:59:09)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci po zaledwie kilkunastu minutach od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego o usiłowanie rozboju. Napastnik zaatakował ekspedientkę w jednym ze sklepów na terenie gminy Kurzętnik. Mężczyzna trzymając w ręku kawałek szkła zażądał od kobiety wydania pieniędzy. 36-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w minioną środę w sklepie spożywczo-przemysłowym na terenie jednej ze wsi w gminie Kurzętnik. Do lokalu handlowego wszedł mężczyzna, który trzymając w ręku kawałek szkła zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Ze względu jednak na stanowczą postawę kobiety, która chwyciła telefon i zadzwoniła po pomoc, sprawca wystraszył się i uciekł z miejsca zdarzenia.

Zaledwie kilkanaście minut po otrzymanym zgłoszeniu w bezpośrednim pościgu policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. 36-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Zgodnie z tym postanowieniem mężczyzna będzie musiał 2 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Otrzymał również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się do niej a także zakaz opuszczania kraju.

Teraz 36-latek odpowie przed sądem. Przestępstwo rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia zagrożone jest karą od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

opr. mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Borys #2220522 | 77.87.*.* 10 kwi 2017 17:39

    A do pracy niech się weźmie leser jeden,a nie głupota w głowie!!

    odpowiedz na ten komentarz