Trzy pytania do wójta Piotra Płoskiego

2017-04-07 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-07 16:17:57)

Autor zdjęcia: arch. GO

Rozmawiamy o sali gimnastycznej, ekologii i kulturze.
— Nie samym sportem człowiek żyje. Jakie będą inwestycje w Purdzie oprócz hali gimnastycznej?
— Oprócz pracy nad parkiem rozrywki, który ma być największy w Europie, podjęliśmy też szereg inwestycji związanych z budową sal dla lokalnych społeczności (kilka dni temu w Butrynach odbyło się uroczyste wznowienie działalności wyremontowanej świetlicy wiejskiej — red.). Znaleźliśmy też sposób na dofinansowanie zakupu dwóch wozów strażackich dla OSP, wartych 1,6 mln zł, dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do których dołożyliśmy swoje środki finansowe.
— Mocno inwestujecie w ekologię.
— Dostaliśmy dofinansowanie na urządzenia fotowoltaiczne, które zabezpieczą nasze potrzeby w kwestii produkcji prądu w budynkach administracji publicznej i w ramach gospodarki niskoemisyjnej kończymy właśnie współfinansowane ze środków unijnych naprawy pieców w szkołach w Butrynach i Szczęsnem. Uzyskaliśmy też częściowo umarzalną pożyczkę na skanalizowanie miejscowości Silice i części nowego osiedla w Trękusku. Staramy się o termomodernizację świetlic wiejskich, szkół i budynków urzędów, łącznie 11 budynków.
— Zostanie coś na kulturę?
— Gminny Ośrodek Kultury, który powołaliśmy do życia, działa prężnie. Artystycznie rozpoczniemy lato 23 czerwca, jeszcze wcześniej zrealizujemy Dzień Dziecka. W lipcu wystartuje kino plenerowe, w sierpniu odbędą się festyny w Przykopie i Nowej Wsi, a także spływ kajakowy w Pajtunach.

łw

Oceń swoją władzę: kliknij tutaj


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.