Tak czy nie dla władzy

2017-04-05 17:50:00 (ost. akt: 2017-04-07 16:39:42)

Autor zdjęcia: Archiwum GG

O przygotowaniach do sezonu turystycznego rozmawiamy z burmistrzem Giżycka Wojciechem Karolem Iwaszkiewiczem.

— Przygotowania to w zasadzie proces ciągły, tak jak co roku. Ale mamy pewne nowości. Przeprowadziliśmy modernizację miejskiego kąpieliska nad Niegocinem. Jest nowa plaża z piaszczystym zejściem do wody. Poprawiamy estetykę tego miejsca. Przed nami remont przylegającej do plaży ul. Kolejowej. Prace powinny być zakończone do końca czerwca. Taką mamy umowę ze starostwem, które ten remont wykona. Na ten cel miasto wsparło powiat kwotą 900 tys. zł. Nowości czekają również na turystów na Twierdzy Boyen. Kupiliśmy repliki broni, które wzbogaca ekspozycję. W tym roku będziemy mieli w twierdzy już sześć armat. Czeka nas remont muru Carnota, Bramy Giżyckiej i warsztatu zbrojmistrza.
Nie zapominamy też o bezpieczeństwie mieszkańców i turystów latem. 


— W Bemowie Piskim stacjonują żołnierze batalionu NATO. Czy w związku z ich pobytem Giżycko liczy na rozwój?

— W sferze rozwoju usług rekreacyjnych, turystycznych tak. Już przygotowaliśmy informator w języku angielskim i pierwsze 800 egzemplarzy poprzez wojsko zostało przekazane żołnierzom amerykańskim. W informatorze znalazły się nasze atrakcje miejskie: basen, kryte lodowisko, hale sportowe, plaża. Są tam też niezbędne informacje jak z nich korzystać. Zamieściliśmy również telefony alarmowe. To jest informator miejski, natomiast podmioty turystyczne, które mają swoje oferty, korzystają z portali internetowych.

SK

Aktualny ranking: Tak czy nie dla władzy: kliknij tutaj
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.