Osobowości Roku Warmii i Mazur wręczone. Wśród laureatów wicepremier Mateusz Morawiecki

2017-03-31 12:00:00(ost. akt: 2017-04-01 10:35:21)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Cztery osoby i jedna instytucja otrzymały tytuły Osobowość roku Warmii i Mazur 2016. Przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu wręczyli je w piątkowy wieczór (31 marca) w Centrum Konferencyjnym-Szkoleniowym UWM w Olsztynie.
Była to już 24 gala Osobowość Roku Warmii i Mazur, której pomysłodawcą i organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu, skupiający największe firmy regionu. Po raz pierwszy gospodarzem gali był Waldemar Klocek, który został wybrany w ubiegłym roku na prezesa klubu. Statuetki i tytuły zostały wręczone w czterech kategoriach: działalność humanitarna, sport, edukacja, nauka i tytuł honorowy.

— Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie na uroczystość, a szczególnie panu wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który — mogę chyba zaryzykować to twierdzenie — jest najbardziej zapracowaną osobą, a znalazł czas, żeby do nas przyjechać — mówił prezes Waldemar Klocek, otwierając galę i dodał: — Biznes Warmii i Mazur rozwija się. Ma na to wpływ m.in. strefa ekonomiczna, która został powiększona dzięki podpisowi pana wicepremiera.
— Żyjemy w interesujących i trudnych czasach. Produkty i usługi, które stosujemy dziś, w przyszłym roku mogą zniknąć bezpowrotnie, a na ich miejsce pojawiają się inne, z kategorii nawet kosmicznych. Dziś, żeby mieć pomysł nie trzeba być poważnym. Mało tego, często poważni ludzie nie zawsze mają dobre pomysły.
— Cieszę się, że kontynuujemy tradycję wręczania tytułów Osobowość Roku przez Warmińsko-Mazurskim Klub Biznesu już od 24 lat. Co roku wybieramy osobowości w różnych dziedzinach: nauka, edukacja, sport, nauka. Przyznajemy też jeden tytuł honorowy takiej osobie, która wykazuje się wybitną działalnością na rzecz rozwoju kraju i gospodarki, stąd wybór pana wicepremiera.

Tytułu „Osobowość Roku Warmii i Mazur 2016” otrzymali:
Tytuł honorowy — wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
Za wybitne dokonania na rzecz gospodarki wolnorynkowej, za skuteczne inicjatywy przy ściąganiu inwestorów zagranicznych do Polski, za podjęcie działań na rzecz likwidacji bezrobocia i ubóstwa, a także za zjednoczenie wielu osób i organizacji wokół wiary w sukces gospodarczy kraju.

Ewa Błaszczyk — w kategorii „działalność humanitarna”
Za wspaniałe dokonania i działalność humanitarną na rzecz osób po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin, a także w podziękowaniu za współpracę przy utworzeniu Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik” dla dorosłych w Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie.

Karol Jabłoński — w kategorii „sport”
Za wybitne osiągnięcia w sporcie żeglarskim, wielokrotne zwycięstwa w mistrzostwach Europy oraz świata, za działania promocyjne na rzecz regionu warmińsko-mazurskiego, a także za krzewienie patriotycznych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie — w kategorii „edukacja” — dyrektor Teresa Taradejna.
Za wspaniałe osiągnięcia wychowawcze i edukacyjne w kształtowaniu charakterów dzieci i młodzieży w okresie ponad 70-letniej historii Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie, a także za udział, współzawodnictwo i nagrody w wielu wydarzeniach kulturalnych, festiwalach, konkursach, koncertach i przesłuchaniach uczniów szkół muzycznych

Prof. dr hab. inż. Radosław Wiśniewski — w kategorii „nauka” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk technicznych ze szczególnym uwzględnieniem zasług przy statystycznej analizie i modelowaniu rynku nieruchomości z wykorzystaniem modeli sztucznej inteligencji oraz prognozowania w systemie gospodarki nieruchomościami, a także za działalność promocyjną na rzecz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Polsce i na arenie międzynarodowej.

W części artystycznej wystąpili wokalista Jerzy Grzechnik z teatru Buffo z zespołem oraz zespoły Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w tym Dziewczęcy Chór Cantabile pod dyrekcją Agaty Wilińskiej.


am,bb