Rekordzista jechał z prędkością 127 km/h

2017-02-20 09:59:09(ost. akt: 2017-02-20 10:00:20)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Policjanci ruchu drogowego z Ostródy podczas minionego weekendu zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzistą okazał się 47-latek, który wjechał mercedesem w obszar zabudowany z prędkością 127 km/h.
Podczas kontroli prędkości ostródzcy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom, którzy jechali zbyt szybko.
— 47-latek kierując mercedesem  na krajowej siódemce wjechał w obszar zabudowany z prędkością 127 km/h — informuje st. asp. Janusz Karczewski z ostródzkiej policji. — Kolejnym kierowcą, który przekroczył prędkość był 59-latek. Mężczyzna pędził hondą 109 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył także inny 47-latek. Mężczyzna kierując lexusem w Grabinie jechał z prędkością 105 km/h.

Policjanci przypominają, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

red
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #2190129 | 79.191.*.* 25 lut 2017 21:30

    Pan sołtys z Łączna straci fortunę za telefon głosując na sołtysa

    odpowiedz na ten komentarz

  2. efwe #2186373 | 83.6.*.* 20 lut 2017 15:12

    Wjechał w obszar zabudowany - ale nie jechał.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz