Obrońcy obcokrajowców z Ełku zrezygnowali. Podobno bali się o życie

2017-01-31 17:00:00 (ost. akt: 2017-01-31 17:25:14)
Adwokaci Tunezyjczyka i Algierczyka podejrzanych o zabicie 21-letniego mieszkańca Ełku zrezygnowali bronienia swoich klientów. Mecenasi dostawali podobno pogróżki.

Podejrzany o zabójstwo 26-letni Tunezyjczyk, kucharz, i 41-letni Algierczyk, właściciel ełckiego lokalu, mieli obrońców przydzielonych z urzędu. Jak się dowiedzieliśmy, obaj adwokaci wypowiedzieli pełnomocnictwo. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dostawali liczne pogróżki.

Udało nam się skontaktować z Jarosławem Muraszkowskim, który przed sądem miał bronić Tunezyjczyka. Potwierdził, że nie jest już obrońcą oskarżonego, który ma adwokata z wyboru. Nie chciał jednak komentować powodów swojej decyzji.

Zgodnie z prawem obrońca wyznaczony z urzędu nie może po prostu wypowiedzieć pełnomocnictwa, muszą zaistnieć ważne powody. I taka wyjątkowa sytuacja musiała mieć miejsce, skoro prezes Sądu Rejonowego w Ełku zwolnił mecenasów z ich obowiązków.

Wcześniej w sądzie obrońcy złożyli zażalenie na areszt Tunezyjczyka i Algierczyka. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zażalenie w sprawie pierwszego zostało odrzucone kilka dni temu, a to w sprawie Algierczyka nie zostało jeszcze rozpatrzone przez sąd.

Do dramatycznego zajścia, przypomnijmy, doszło w sylwestrową noc. Z informacji prokuratury wynika, że 21-letni Daniel wyniósł z lokalu gastronomicznego dwie butelki napojów, za które nie zapłacił. Właściciel i kucharz wybiegli za nim, doszło do szarpaniny, w trakcie której mężczyzna został trzykrotnie raniony nożem.

Z ustaleń prokuratora wynika, że znajomy ełczanina po awanturze wrócił do lokalu i wrzucił petardę, a podejrzani nie próbowali pomóc pokrzywdzonemu. Sekcja zwłok wykazała, że cios w klatkę piersiową, który sięgnął serca, i masywny krwotok były przyczyną śmierci Daniela.


W nowy rok na ulicach Ełku doszło do zamieszek, do miasta przyjechali też m.in. policjanci z Olsztyna. Zatrzymano 28 osób w wieku od 17 do 50 lat, część usłyszała zarzuty dotyczące m.in. niszczenia mienia i atakowania policjantów. Zniszczono również mieszkanie podejrzanego o zabójstwo Tunezyjczyka. Obcokrajowcom, którzy zostali aresztowani na trzy miesiące, grozi dożywocie.

mp

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ełczanka #2172878 | 83.6.*.* 1 lut 2017 22:26

  Każdy ma prawo do posiadania obrońcy, nawet zabójca. Obrońca ma za zadanie bronić klienta. To jego praca. Ale widać Ci którzy wysyłali te pogróżki tego nie rozumieją. Obrońcy nie są niczemu winni, że zostali przydzieleni z urzędu do takiej sprawy. A od wymierzania kary jest sąd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Prof. dr hab. #2172535 | 185.182.*.* 1 lut 2017 15:22

  Komunizm, feminazizm, isislamizm - won z Polski na bliski wschód!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. PL #2172387 | 81.190.*.* 1 lut 2017 12:31

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Bardzo dobrze! Zero litości dla islamskich najeźdźców!

  2. v #2172292 | 95.160.*.* 1 lut 2017 10:37

   Faszyzm i kibolstwo won z Polski

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

  3. ? #2172126 | 81.190.*.* 1 lut 2017 01:03

   Z jednej strony lokalny patol czekający w kolejce do odbycia kary za kolejne rozboje , jak podawały media pobił i okradł jakiegoś człowieka ale wywinął się wyrozumiałością sądu więc wyszedł i pobił ponownie. Z drugiej strony podejrzana ekipa arabskich imigranckich patoli, w tym jakiś specjalista nożownik dwoma precyzyjnymi ciosami zabija człeka ,więc wiedział co robi i robił to już jak widać nie raz. Czym się zajmowali w Polsce pod osłoną kebabów ? Tego nie wie nikt, Biedne "imigranty" które niby do Polski przybyły w jednych gaciach nagle stać ich na prowadzenie kilku biznesów , kilka lokali ? Tak czy siak więc nie ma tu chyba wielkiej straty. Jeden poszedł do piachu bo trafił w końcu na podobnych sobie, arabów skazać deportować z dożywotnim zakazem wjazdu na teren Polski i po sprawie. Nad czym tu debatować żadna wielka strata ani jednego nie żal ani arabów. Pozbyliśmy się dzięki temu wszystkich trzech więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (9)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD