Uwaga, bardzo ślisko na drogach! Cztery wypadki w powiecie iławskim w niespełna trzy godziny

2017-01-19 13:36:12 (ost. akt: 2017-01-19 13:59:35)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W ciągu dosłownie chwili chodniki i drogi w powiecie iławskim stały się śliskie niczym lodowisko. Przestrzegamy zarówno pieszych, jak i kierowców. — Rano padał deszcz, a minusowa temperatura zrobiła swoje. Apelujemy o rozsądek na drogach i chodnikach — mówi kpt. Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy iławskiej straży pożarnej.
Służby ratunkowe mają dziś (czwartek, 19. stycznia) mnóstwo pracy. W ciągu dwóch godzin do szpitala w Iławie trafiło kilka osób z obrażeniami po wypadkach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Rodzone (gmina Lubawa), gdzie samochód wjechał do rowu. Jedna z osób, która nim podróżowała, została przetransportowana do SOR-u.

Tuż przed godziną 13. zostaliśmy poinformowani o dwóch kolejnych wypadkach drogowych. Do pierwszego z nich doszło w okolicach Szymbarku (gmina Iława), na drodze wojewódzkiej nr 521, gdzie zderzyło się aż pięć osobówek. Do szpitala przy ul. Andersa trafiły trzy osoby.

Chwilę później strażacy z PSP Iława wyjeżdżali już do kolejnego zgłoszenia: w Bartach (gmina Zalewo) doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów (same osobówki). Tu na szczęście nie było potrzeby przewiezienia któregokolwiek uczestnika do placówki medycznej.

Krzysztof Rutkowski, rzecznik prasowy iławskiej straży pożarnej, powiedział nam także przed chwilą, że w Mątykach (gmina Iława) zderzyły się dwa auta, w wyniku czego jedno z nich uderzyło w drzewo. W samochodzie była zakleszczona osoba, która zapewne też trafi do iławskiego szpitala.

Dziś niebezpiecznie jest na drogach, ale także na chodnikach. Lepiej zachowajmy ostrożność.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca #2164347 | 178.213.*.* 20 sty 2017 23:45

    A odpowiedzialni za utrzymanie dróg zamiast soli sypią samym piaskiem, a wystarczy że przejadą dwie ciężarówki i po piasku nie ma śladu.

    odpowiedz na ten komentarz