Teraz każdy może wystawić cenzurę swojej władzy

2017-01-19 17:11:06 (ost. akt: 2017-01-19 17:14:00)
Fot. Przemysław Getka

Fot. Przemysław Getka

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Uważacie, że wasz radny, wójt czy burmistrz pracują dobrze? Stawiacie „TAK”. Nie dotrzymują swoich obietnic wyborczych? Stawiacie „NIE”. I teraz możecie oceniać swoją wadzę przez cały rok.
Rozpoczynamy nasz plebiscyt „Tak czy nie dla władzy”, w którym każdy wystawić cenzurkę swojej władzy. Tym razem zmieniamy nieco zasady naszego plebiscytu. Oceniać swoją władzę będzie można teraz cały rok, aż do 18 grudnia 2017 r. do godz. 23:59.
Za rok wybory samorządowe. Jest więc okazja, by ocenić już dokonania naszych radnych, wójtów, burmistrzów.

— Najważniejszym sprawdzianem dla każdego polityka i samorządowca, miarodajną oceną ich popularności są oczywiście wybory, ale plebiscyty mogą pokazywać pewną tendencję — zauważa dr Wojciech Szalkiewicz, specjalista od marketingu politycznego.— Trzeba pamiętać , że plebiscyt to jest zawsze zabawa, nie brać tego zbyt poważnie, chociaż w przypadku bardzo skrajnych, negatywnych ocen , to jest jakiś punkt wyjścia do zastanowienia się z czego to wynika— podkreśla dr Szalkiewicz.

— A coraz więcej samorządowców, którzy traktuje tę parcę jako służbę, tego rodzaju plebiscyty traktują jak papierek lakmusowy do zbadania czy w dobrą stronę idą ich działania — dodaje dr Krzysztof Szulborski, socjolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

— W tej plebiscytowej zabawie jest trochę poważnej refleksji — mówi dr Szulborski. — Minęła już połowa kadencji i jest już coraz mniej czasu na realizację planów wyborczych. I czas pokazywać efekty swojej pracy. 


I ci którzy mają się czym pochwalić, pewnie znajdą się wysoko w rankingach, które raz w tygodniu będziemy drukować w naszych tygodnikach oraz w Gazecie Olsztyńskiej i Dzienniku Elbląskim. Przed przypadającym na 27 maja 2017 roku Dniem Samorządu Terytorialnego opublikujemy specjalny ranking.
Swoim radnym, prezydentom, burmistrzom, wójtom i starostom możecie przyznać głos na „tak” lub na „nie”. Tytuły najlepiej ocenianych samorządowców otrzymają ci, którzy będą mieli największą różnicę między opiniami pozytywnymi i negatywnymi.

Poprzez głosowanie wybierzecie Państwo najlepiej ocenianych radnych gminy, miejskich i powiatowych danego powiatu. Trzem radnym, którzy otrzymają najwyższe notowania ze wszystkich powiatów dodatkowo przyznany zostanie tytuł najlepiej ocenianych radnych województwa warmińsko-mazurskiego.
Natomiast radni wojewódzcy, starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie będą przez Was oceniani na poziomie regionalnym. Tu przyznamy tytuły: najlepiej ocenianego prezydenta i burmistrza, wójta, starosty i radnego wojewódzkiego.
Laureatów powiatowych plebiscytów zaprezentujemy na łamach tygodników lokalnych, a laureatów regionalnych poznamy na gali, podczas której wręczymy statuetki tym, którzy będą mieli największą różnicę między głosami na plus i na minus.


Głosowanie odbywa się w następujący sposób: na naszych serwisach powiatowych opublikowane są listy kandydatów, na których będzie można oddać głos za pomocą sms-ów nadsyłanych na numery podane w artykułach.

Dla kogo nasz plebiscyt „Tak czy nie dla władzy" będzie powodem do dumy, a dla kogo okaże się kubłem zimnej wody, przekonamy się już niebawem. I zachęcamy do oceny swoich samorządowców!


Andrzej Mielnicki

Regulamin: kliknij tutaj


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD