”Wydmuchał” prawie trzy promile. Być może ratujesz czyjeś życie, informując o pijanym kierowcy

2017-01-09 13:51:32 (ost. akt: 2017-01-09 13:54:19)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Gdy policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu, ”wydmuchał” prawie trzy promile. Potencjalny zabójca kierował seatem na drodze Lubnowo-Tolkowiec.
Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na ulicy Sikorskiego w Braniewie. 43-letni mieszkaniec Kaliningradu kierował mercedesem mając 0,4 promila. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę.

W Tolkowcu gm. Płoskinia policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca gm. Ruciane-Nida, który kierował seatem mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i nie mając do tego uprawnień.

Mężczyzna po wykonaniu czynności został zwolniony, a samochód przekazy osobie wskazanej. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Po raz kolejny wzorowa postawa świadków przyczyniła się do tego, że nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z drogi. Dzięki takiej postawie, być może nie doszło do tragedii na drodze. Postępowania w obu sprawach prowadzi braniewska jednostka Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Braniewie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ZombieEater #2155797 | 81.15.*.* 9 sty 2017 18:28

    Nie był nietrzeźwy, tylko w stanie po użyciu alkoholu. Polskie prawo karne stan nietrzeźwości określa jako stężenie alkoholu w organizmie powyżej 0,5 ‰

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)