Wójt i sekretarz czekają na decyzję sądu

2016-12-30 18:13:24 (ost. akt: 2016-12-30 13:24:22)

Autor zdjęcia: AM

Wójt Stawigudy Irena D. i sekretarz gminy Iwona K. złożyły zażalenie na na decyzję prokuratora od zawieszeniu ich w wykonywaniu obowiązków służbowych. 
Jeszcze nie wiadomo, kiedy Sąd Rejonowy w Białymstoku je rozpatrzy.
W Stawigudzie bardzo liczą, że wójt Irena D. i sekretarz gminy Iwona K. wrócą wkrótce do pracy. 
— Tu nikt nie wierzy w ich winę. Odkąd pani wójt objęła stanowisko, wszystkie procedury były wykonywane zgodnie z przepisami i ciężko jest uwierzyć w jakiekolwiek korzyści, które zarzuca prokuratura — mówi wicewójt Stawigudy Jarosław Organiściak, który pod nieobecność Ireny D. kieruje gminą. 


— I nie jest to sytuacja prosta ani łatwa — podkreśla wicewójt. — Tylko zarządzam, administruję gminą, bo decyzje kluczowe są pozostawione do powrotu pani wójt — mówi Organiściak.


Powrotu do pracy wójta i sekretarza chcą też radni i sołtysi z gminy. Niedawno Rada Gminy jednogłośnie przyjęła uchwałę sprawie przyjęcia poręczenia społecznego od radnych gminy Stawiguda, w której domaga się przywrócenia do pracy Ireny D. i Iwony K.

— Nie wiem, co jeszcze więcej mamy zrobić. Liczmy, że zostaną przywrócone do pracy. Nie wierzę w ich winę, bo wszystko było robione jak trzeba — mówi Grzegorz Wieczorek, przewodniczący Rady Gminy Stawiguda. — To dziwna sytuacja, bo są gminy, gdzie osoby z samorządów też mają postawione zarzuty, ale pracują normalnie. I to jest najdziwniejsze, że nasze panie zostały odsunięte od pracy.


Jak nam powiedziała naczelnik Iwona Kruszewska z białostockiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej, sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozpatrzenia odwołania Ireny D. i Iwony K. na decyzję o zawieszeniu ich w wykonywaniu obowiązków służbowych.


Przypomnijmy, że na początku grudnia obie kobiety zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy przedstawili im zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień i nieprawidłowościami w procesie naboru pracowników na stanowiska urzędnicze w UG. 


am

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jabol #2154323 | 83.31.*.* 8 sty 2017 10:06

  a w Majdach, na prywatnej pose3sji jest ULICA IRENY / chyba Derdoń??/

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Roki #2147277 | 94.254.*.* 1 sty 2017 13:09

  Ta prokurator Kruszewska ewidentne ma jakis w tym interes,nadużywa swoich uorąwnien,moze robi to na zlecenie,jest słaba i bez kompetencji,dotychczasowe sprawy prźegrywa,,miejmy nadzieje ze kiedyś ja rozlicza

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. paragraf #2147220 | 88.156.*.* 1 sty 2017 11:40

   "Wójt Stawigudy Irena D. i sekretarz gminy Iwona K. złożyły zażalenie na na decyzję prokuratora od zawieszeniu ich w wykonywaniu obowiązków służbowych." Co to za DEBILNY "dziennikarz" nie znający języka polskiego pisał to zdanie?! Należy go WYPIER...niczyć na zbity pysk!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Wojtek #2147179 | 91.244.*.* 1 sty 2017 09:51

   Kluczowe decyzje wg ustawy o samorządzie gminnym zarezerwowane są dla Rady Gminy wójtjako *sluga* spoleczenstwa ma je wykonac bo jest organem wykonawczym. Wszystko idzie inaczej jak Przewodniczący Rady Gminy to marny Aparatczyk...

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. fem #2146755 | 83.6.*.* 31 gru 2016 12:17

    Czekamy na Dobre Miasto!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (14)