Rażąco przekroczyły prędkość i straciły prawo jazdy

2016-11-14 19:00:06 (ost. akt: 2016-11-14 15:41:46)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Policjanci nowomiejskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie o ponad 50km/h dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
W piątek policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego nowomiejskiej komendy pełniący nadzór nad ruchem drogowym na ul. Sienkiewicza w Kurzętniku zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało, że w obszarze zabudowanym auto miało na liczniku 115 km/h.

Za kierownicą audi siedziała 36-letnia mieszkanka gminy Grodziczno. Została ukarana przez mundurowych mandatem karnym, nałożono na nią także zgodnie z taryfikatorem 10 punktów karnych. W myśl obowiązujących przepisów policjanci zatrzymali kobiecie kierującej autem prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Podobny los spotkał 33-letnią mieszkankę Olsztyna, która jechała samochodem w Brzoziu Lubawskim. W trakcie pomiaru prędkości okazało się, że hyundai, którym kierowała jechał z prędkością 112km/h.

To kolejne takie przypadki na drogach powiatu nowomiejskiego. Od początku tego roku nowomiejscy stróże prawa zatrzymali w podobny sposób 18 praw jazdy. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądną i bezpieczną jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Przypominamy, że z policyjnych statystyk wynika, iż główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

KPP Nowe Miasto

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hardy Portier #2112883 | 94.254.*.* 15 lis 2016 10:05

    Panie kierujące pewnie spoglądały na obrotomierz, a nie prędkościomierz, dlatego przekroczyły dopuszczalne prędkości na obszarach zabudowanych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz