Artyści nagrodzeni. Gala na początku grudnia

2016-11-08 09:00:00(ost. akt: 2016-11-07 20:19:46)
Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel są laureatami w kategorii "Uskrzydleni 2016".

Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel są laureatami w kategorii "Uskrzydleni 2016".

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne laureatów

Poznaliśmy laureatów tegorocznej nagrody Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie. Gala wręczenia nagród, odbędzie się 2 grudnia w sali pod kopułą Planetarium w Olsztynie.
Po dwóch posiedzeniach kapituły konkursu, poznaliśmy laureatów tegorocznej nagrody Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie. Artyści byli nominowani w dwóch kategoriach: Talent Olsztyna 2016 oraz Uskrzydleni 2016.

Laureatami zostali:

-> Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel ("Uskrzydleni 2016')
Duet twórczy z Mrągowa: psycholog, trener personalny oraz zawodowy aktor i reżyser - duet animatorów życia kulturalnego i integracji lokalnej przez sztukę, inicjatorzy Enklawy Artystycznej i jej aktywności nie tylko w Mrągowie. W mrągowskiej restauracji Ceglana wspólnie z Jarosławem Rosińskim i przyjaciółmi utworzyli scenę dla Teatru ALE , na której prezentują co czwartek wieczory artystyczne, od września grają dwie jednoaktówki "Amerykański pojedynek" i "Pąsowa suknia" oraz prezentują zaproszonych artystów z całego kraju. Tworzą nowe miejsce kreacji twórczej w mieście i dodatkową przestrzeń do działania Fundacji Alternatywnej Edukacji „Ale”. Aleksandra Lemańska i Paweł Kisiel otrzymają nagrodę „Uskrzydleni 2016”, bo zachwycili Kapitułę aktywnością na rzecz kultury, tworzeniem nieformalnych scen, wzbogacaniem miejsc tak powszechnych jak pub czy restauracja ofertą artystycznych prezentacji, do których „wciągają” lokalną młodzież.

-> Rafał Majek ("Uskrzydleni 2016")
Młody gitarzysta, dla którego trwający rok obfitował w sukcesy. - Najważniejsza nagroda Rafała to I miejsce na Najważniejszym Konkursie w Polsce CEA dla uczniów szkół muzycznych II stopnia, który odbywa się co 3 lata. Ten chłopak ma autentyczny talent. Jeszcze o nim usłyszymy - mówi Elżbieta Mierzyńska ze Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie.

-> Damian Romuald Borkowski ("Talent Olsztyna 2016")
Solista - tenor, prezes Olsztyńskiego Chóru „Bel Canto”, współzałożyciel kameralnego zespołu muzyki cerkiewnej „Kliros”. To śpiewak wszechstronny, świetnie odnajduje się w średniowiecznych chorałach gregoriańskich i bizantyjskich, w utworach twórców barokowych i pieśniach romantycznych. Ważnym obszarem Jego artystycznych zainteresowań jest muzyka liturgiczna kościołów katolickiego i prawosławnego. Był tegorocznym stypendystą Samorządu Olsztyna.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kebiz #2108471 | 88.156.*.* 8 lis 2016 11:47

    Może to "pro sztuka", bo z kulturą języka już trudniej: nagrody wręcza się laureatom, natomiast sztuką jest - jak widać - napisać to poprawnie w języku ojczystym.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz