Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze

2016-10-22 15:55:41(ost. akt: 2016-10-22 16:01:37)

Autor zdjęcia: KPP w Gołdapi

Asp. szt. Marta Andruczyk z gołdapskiej komendy odwiedziła uczniów miejscowego gimnazjum. Tematem przewodnim spotkania były narkotyki i dopalacze. Funkcjonariuszka przekazała również uczniom podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji.
W środę i czwartek policjantka Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi odwiedziła miejscowe Gimnazjum. Podczas spotkań rozmawiała z uczniami o narkotykach i dopalaczach. Omówiła konsekwencje prawne wynikające z kontaktu z substancjami psychoaktywnymi, w tym wymiar kar za ich posiadanie, udostępnianie czy też handel.

Funkcjonariuszka opowiedziała również o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami: nieletni, czyn karalny czy też demoralizacja oraz dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia takich czynów.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. imadło #2095071 | 37.248.*.* 22 paź 2016 23:19

    Najskuteczniej problem narkotykowy jest rozwiązywany na Filipinach. Tam wojsko i policja zwyczajnie polują na dilerów i narkomanów likwidując ich. A lud ma przyzwolenie samego prezydenta na pomoc w tych operacjach. U nas powinno się wprowadzić takie coś. Armia miałaby jakieś zajęcie zamiast siedzenie za biurkami, a policja nie zajmowałaby się pierdołami na szkodę obywateli tylko działaliby w terenie mając trochę ruchu i nauki strzelania w praktyce.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz