W Kurzętniku debatowano podczas III Kongresu Energetycznego

2016-10-19 11:52:58 (ost. akt: 2016-10-19 12:36:00)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się III Kongres Energetyczny. Na spotkaniu poruszono wiele ważnych tematów dotyczących działalności energetycznej na terenie Gminy Kurzętnik i nie tylko.
Było to już trzecie takie spotkanie tego typu. Do Gminnego Centrum Kultury zaproszonych zostało wielu gości. Jednym z nich był Tomasz Zubilewicz — znany prezenter, który słowem wstępu otworzył i poprowadził obrady.

Na Kongresie Energetycznym poruszono wiele tematów, m.in. Ogólnopolskiego Programu Wymiany Oświetlenia dla edukacji, procesu rozwoju dzieci i wpływu otoczenia na ich naukę, technologii LED oraz finansowaniu wszelkich działań, które mają poprawić efektywność energetyczną.

Następnie Wójt Gminy — Wojciech Dereszewski opowiedział o dotychczasowych poczynaniach Gminy Kurzętnik dążących do poprawy efektywności energetycznej obiektów użytkowych i oświetlenia ulicznego. Przedstawił również plany na przyszłość, dzięki którym kurzętnicka gmina ma stać się Gminą Samowystarczalną Energetycznie.

Na spotkaniu podziękowano Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, bez wsparcia którego nie zrealizowano by dotychczasowych przedsięwzięć realizowanych na obszarze gminy. ar


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. urodzony optymista #2094278 | 109.196.*.* 21 paź 2016 19:35

    zamiast debatować wzięli by się do roboty. tylko 2-3 ulice w kurzętniku mają czujniki zmierzchu, a reszta potrafi się włączać o 19 w wakacje gdy jest jasno, bo tak ustawione ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz