Nakrętki powędrowały do Weroniki

2016-10-11 09:17:55(ost. akt: 2016-10-11 09:19:47)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie

Mukowiscydoza to najczęstsza, nieuleczalna, wrodzona choroba genetyczna, która polega na produkcji kleistego gęstego śluzu w gruczołach wydzielania zewnętrznego. Zaleganie śluzu doprowadza do zaburzeń funkcjonowania wielu organów ciała, w szczególności płuc i trzustki.
Społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie i Zespołu Szkół im. Jana Pawła II z Janowca Kościelnego już od kilku lat zbiera plastikowe nakrętki.

Swoim zapałem i chęcią niesienia pomocy innym udowodnili, że warto pomagać. 6 października ich zbiory powędrowały do Weroniki z Nidzicy.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do naszej akcji, bo wciąż będziemy gromadzić nakrętki. Nas przecież to nic nie kosztuje, a dziewczynce w ten sposób możemy pomóc.

Przemysław Dudek


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wasniewo