Kota ogonem nie odwrócimy – czyli otrzęsiny u gimnazjalistów z „Dwójki”

2016-10-03 08:45:55(ost. akt: 2016-10-03 08:46:49)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku

Każdego dnia jest jakieś święto, a to dzieci, naszych mam i ojców, babć i dziadków, kobiet i mężczyzn, strażaków, lotników, policjantów, wszelakich świętych, a nawet książki, tańca, kosmosu czy mleka. Tym razem było to święto kota – gimnazjalisty.
W środę 28.09 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego zabrzmiały nietypowe słowa przysięgi:

„Ja kot szarobury,
z ogonem zadartym do góry,
wyżej niż Pałac Kultury,
Przysięgam!
Nauczycieli słuchać dokładnie!
Myć się! Czesać! Ubierać ładnie!
Miauczeć głośno i dosadnie!
Kota ogonem nie odwrócimy,
słowa przysięgi wypełnimy!

Każdego dnia jest jakieś święto, a to dzieci, naszych mam i ojców, babć i dziadków, kobiet i mężczyzn, strażaków, lotników, policjantów, wszelakich świętych, a nawet książki, tańca, kosmosu czy mleka. Tym razem było to święto kota – gimnazjalisty. Uczniowie klas drugich i Samorząd Uczniowski w ten sposób powitali uczniów klas pierwszych, zaakceptowali ich
w społeczności uczniowskiej.

Zanim z łożyli przysięgę musieli: wymruczeć fragment dowolnej piosenki lub zaśpiewać fragment wiersza w rytm piosenki Wlazł kotek na płotek, była to szansa na narodzenie się kociej gwiazdy. Kolejne konkurencje to: rysowanie kota z zasłoniętymi oczami, karmienie kota z zamkniętymi oczami, a do tego pod dyktando wychowawcy, przebieranie kolegów lub koleżanki za koty, konkurs na koci makijaż, rysowanie karykatury wychowawcy.

Wszystkie konkurencje były oceniane przez jurorów. Zabawy, radości i śmiechu było co niemiara. W kocich potyczkach zwyciężyła klasa Ic, której wychowawczynią jest Pani Agnieszka Świderska, w nagrodę otrzymali zdrowe nektarynki oraz dyplom, pozostałe klasy - dyplomy.


Źródło: Artykuł internauty