Zespół "Anibabki" zaśpiewał w Kwidzynie

2016-07-26 12:17:42 (ost. akt: 2016-07-26 12:23:35)
Panie z zespołu "Anibabki" na kwidzyńskiej scenie

Panie z zespołu "Anibabki" na kwidzyńskiej scenie

Autor zdjęcia: Archiwum zespołu

W Kwidzynie odbyło się IX Ogólnopolskie Spotkanie Kapel i Zespołów Ludowych „Folklor i biesiada”. Na imprezie nie zabrakło kurzętnickich „Anibabek”.
W spotkaniu uczestniczyły zespoły ludowe z różnych zakątków Polski. Najpierw wszyscy tradycyjnie zaprezentowali się w barwnym korowodzie wiodącym ulicami Kwidzyna. Można było podziwiać różnobarwne, ludowe stroje poszczególnych zespołów.

Potem kwidzyński amfiteatr rozbrzmiał folklorystycznymi pieśniami i przyśpiewkami. Organizatorzy przygotowali także konkursy o tematyce ludowej, podczas których rywalizacja dostarczała wiele emocji i dobrej zabawy.

„Anibabki” z Kurzętnika autorską piosenką o gospodarzu Rychnowa urzekły publiczność i jurorów. Wyśpiewały puchar wójta gminy Rychnowo. Zespołowi gratulujemy i czekamy na kolejne relacje z muzycznych wojaży.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. miki #2034240 | 5.172.*.* 26 lip 2016 23:03

    Czy wie ktoś co za kmiotek odpalał fajerwerki przed chwilą na działkach w NML. Czy ten ktoś to typowy JEMNIOM, zcy człowiek myślący. Tym powinna zająć się policja.

    odpowiedz na ten komentarz