Niebezpiecznie na drogach Warmii i Mazur. Kilka groźnych wypadków w ciągu doby

2016-07-08 20:01:31 (ost. akt: 2016-07-08 13:26:37)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Tylko w ciągu ostatniej doby na drogach Warmii i Mazur doszło do kilku niebezpiecznych wypadków drogowych. Policjanci obwiniają kierowców, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością.
To były pracowite 24 godziny dla służb ratunkowych z Warmii i Mazur. W czwartek po południu pod Braniewem doszło do wypadku dwóch samochodów, w których podróżowały w sumie trzy osoby. Służby ratunkowe na miejscu z wraku auta wydobyły zakleszczonego kierowcę. Stan 28-latka był na tyle ciężki, że konieczne było wezwanie śmigłowca.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 28-letni kierowca fiata nie zachował bezpiecznej odległości od prawidłowo jadącego suzuki i najechał na jego tył. 55-latka, kierująca suzuki, straciła wtedy panowanie nad autem, zjechała na pobocze, uderzyła w drzewo, a następnie wpadła do rowu. 28-latek natomiast zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w drzewo z lewej strony drogi.


Do kolejnego wydarzenia doszło około godziny 15. Na ulicy Gdańskiej w Braniewie doszło do kolizji drogowej. Odpowiedzialny za zdarzenie, według relacji zgłaszającego, uciekł w kierunku ronda. Dzięki przejrzeniu kamer, policja ustaliła drogę i zatrzymała uciekającego kierowcę. Okazało się, że 61-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Płoskinia odpowie za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.

Natomiast policjanci z Gołdapii wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek po południu na drodze w miejscowości Barcie w powiecie gołdapskim. Kierujący dostawczym citroenem 19-letni mieszkaniec powiatu białostockiego na łuku drogi w miejscowości Barcie, z nieustalonych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że przód samochodu został zniszczony niemal całkowicie. Marcin M. był trzeźwy, został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Suwałkach. Mężczyzna miał sporo szczęścia, doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

Skrajną nieodpowiedzialnością popisała się 29-latka, która samochodem przewoziła swoje 3-miesięczne dziecko i w piątek w pobliżu miejscowości Ameryka doprowadziła do niebezpiecznego zdarzenia. Kobieta jadąca Alfa Romeo straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze, a następnie dachowała. W samochodzie wraz z nią, w nosidełku podróżowało 3-miesięczne dziecko.

Kobieta o własnych siłach wydostała się z rozbitego pojazdu, wyciągnęła dziecko, a następnie oddaliła się z miejsca zdarzenia. Zatrzymała przejeżdżającego TIR-a na tzw. „stopa” i w ten sposób chciała uciec i uniknąć odpowiedzialności.

Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca ciężarówki zauważył, że pasażerka ma poranione nogi i uświadomił sobie, że kobieta brała udział w kolizji. Gdy tylko zauważył jadące drogą radiowozy, dał im sygnał światłami i zatrzymał się. Policjanci ruchu drogowego zbadali trzeźwość 29-latki. Kobieta miała dwa promile alkoholu w organizmie, pogotowie przewiozło niemowlę na obserwację do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Niewykluczone, że nieodpowiedzialna matka odpowie również przed sądem za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mega #2023989 | 81.190.*.* 9 lip 2016 00:28

  Gołdap - z Gołdapi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. teq #2023988 | 83.9.*.* 9 lip 2016 00:24

  Zaraz! Moment! Czym wy się podniecacie? Tutaj 700 lat była Rzesza Niemiecka. Tak samo jak w Moguncji, Kolonii, czy Monachium. Nagle pojawiła się jakaś grupka obywateli niemieckich - Pieniężnych, Samulowskich itd. twierdząca, że na terenie Niemiec powinna powstać Polska. Nie byli ani trochę lojalni wobec państwa którego byli obywatelami ale wy ciągle uważacie jak Kali, że koniecznie trzeba być lojalnym wobec obcego, przyjezdnego państwa. Po 1945 roku zjechał się tutaj niewiadomo kto i wy się dziwicie że jest powszechna rozpierducha

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Dobry zmiana #2023973 | 88.71.*.* 8 lip 2016 23:15

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. 500+Alfa romeo-mózg=Pis

 4. jejku #2023886 | 83.6.*.* 8 lip 2016 20:13

  ale głupia menda

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD