Wiły wianki i rzucały je na wodę

2016-06-28 12:08:53(ost. akt: 2016-06-28 12:24:25)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Tradycyjnie jak co roku w wigilię św.Jana Chrzciciela 23 czerwca w Żabim Rogu grono mieszkańców świętowało sobótkę nad jeziorem na plaży wiejskiej.
Grupa dzieci i dorosłych spotkała się tego późnego popołudnia przy ognisku,piekąc kiełbaski, śpiewając biesiadne piosenki, wijąc wianki z kolorowych kwiatów i polnych ziół. Jak zwykle odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek. Jurorzy wybrali trzy najciekawsze. Swoje piękne wianki rzucały na wodę "Rusałki" w bieli i dziewczyny w różnym wieku. Dzieci korzystały z usług malowania buziek w "Czarcim Salonie".Chętni fotografując się wcielali się w postać czarownicy wiszącej na drzewie. Ale najlepszą zabawą okazało się dmuchanie jak największych balonów. Z wystawy fotograficznej ziół leczniczych,można było się dowiedzieć ,że kwiaty dziurawca są zwane zielem Świętego Jana.
źródło: A.S.Mosionek, Żabi Róg


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna