To już ostatnie minuty!!! Doceń sportowców, zagłosuj na swojego faworyta!

2016-01-21 10:10:03 (ost. akt: 2016-01-25 12:57:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To już naprawdę stania chwila na oddanie głosu na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur. Głosowanie kończy się dziś o północy!
To już ostatnie godziny! Tylko do północy można głosować w 55. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Warto walczyć do ostatniej minuty o najlepszą pozycję swojego kandydata, bo tylko w ciągu ostatnich godzin wpłynęły setki głosów. Zmieniają się liderzy
w poszczególnych kategoriach, ale nie tylko... w górę pną się kandydaci z niższych pozycji. Głosujcie!

Jak można wytypować swojego faworyta w którejś z wymienionych kategorii? Wystarczy wpisać w treść sms-a (2,46 zł) kod przydzielony danemu kandydatowi i tego sms-a wysłać na numer 7248. Na wszystkie głosy (także te na kuponach) czekamy jeszcze do 22 stycznia.

LISTA KANDYDATÓW:


Trochę historii plebiscytu
Najpopularniejszych sportowców województwa wybieramy już po raz 55... ale to nie znaczy, że historia plebiscytu zaczyna się dokładnie 55 lat temu. Tak się jakoś złożyło, że trafiło się kilka lat, gdy plebiscytu nie było. Na przykład w 1956 roku.

Wspomniany 1956 był rokiem, w którym Polaków zajmowały akurat inne sprawy. Polska Ludowa brała się wówczas za odnowę, z której niewiele wyszło. Druga plebiscytowa przerwa była dłuższa (od 1976 do 1981), ponieważ Polska Ludowa właśnie przekonywała się boleśnie, że niewiele wyszło z kolejnej odnowy, więc redakcja musiała ciąć koszty, no i ofiarą tych cięć padł plebiscyt.

Ale wróćmy do początków. 14 marca 1955 roku „Głos Olsztyński ”donosił na pierwszej stronie o rozpoczęciu ostatniego etapu Konkursu Chopinowskiego, a w rubryce „Dzień na Warmii Mazurach” pojawiła się informacja, że w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Iławie, podczas przygotowań maszyn rolniczych do kampanii wiosennej, wyremontowano wszystkie maszyny za wyjątkiem trzech ciągników typu Zetor, do których brakowało silników. Owe silniki wysłano kilka miesięcy wcześniej do remontu do Kwidzyna, gdzie, tu cytat, „zginęły bez śladu”.

Jednak z naszego punktu widzenia najważniejsza informacja ukazała się na stronie 4. Tam właśnie opublikowano wyniki pierwszego plebiscytu na 10 najlepszych sportowców województwa (swoją drogą to zapewne nikt wówczas nie przypuszczał, że oto zaczyna się długa i piękna historia naszego plebiscytu). Jak widać, na początku wybieraliśmy „najlepszych”, jednak potem uznaliśmy, że trudno ocenić, czy lepszy jest medal kajakarza, żeglarza czy siatkarza, dlatego z czasem postanowiliśmy wybierać „najpopularniejszych”.

W historycznym plebiscycie zwyciężył Ryszard Woliński, lekkoatleta Sparty Olsztyn, trzeba przyznać, że przedstawiciele królowej sportu zdominowali pierwszą plebiscytową dekadę, bo aż siedem razy cieszyli się ze zwycięstwa (Franciszek Wesołowski, Tadeusz Matyjek, Ryszard Patelka i trzy razy Ireneusz Kluczek).

Natomiast ostatnie lata to zdecydowana dominacja niezniszczalnego Krzysztofa Hołowczyca, który rok temu doczekał się dziesiątego triumfu, oraz Mameda Chalidowa, mistrza mieszanych sztuk walki, który trzy razy z rzędu został uznany za najpopularniejszego sportowca regionu.

Jak będzie tym razem? „Tego nie wie nikt” — jak przed laty śpiewał Bohdan Łazuka. Na pewno jednak nie będziemy kibiców i sportowców długo trzymać w niepewności, bo wyniki plebiscytu ogłosimy 6 lutego na tradycyjnym Balu Sportowca.

adryh
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD