Kierowca szkolnego autobusu miał prawie 2 promile

2015-12-21 09:54:16(ost. akt: 2015-12-21 13:14:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: GO

Giżyccy policjanci w okolicach szkoły w miejscowości Gawliki Wielkie skontrolowali kierowcę busa przewożącego dzieci do szkoły. Jak się okazało, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a w pojeździe 6 dzieci oraz opiekuna. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.
— Do zatrzymania doszło w Gawlikach Wielkich— informuje Artur Biegaj, naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy powiatowej Policji w Giżycku. — Zbieramy materiał dowodowy w tej sprawie.

Dzisiaj przed godziną 8. giżyccy policjanci w okolicach szkoły w miejscowości Gawlike Wielkie skontrolowali kierowcę busa przewożącego dzieci do szkoły. W trakcie kontroli funkcjonariusze poczuli od niego zapach alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie mężczyzna z miejscowości Pietrasze do miejscowości Gawlik Wielki wiózł 6 dzieci i ich opiekuna. Kierowca został przewieziony do komendy. Obecnie wykonywane są z nim czynności. Podczas rozmowy z policjantami, mężczyzna stwierdził, że dzień wcześniej wypił 2 piwa i poszedł spać.

Kierowca już stracił uprawnienie. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mario J #1888155 | 46.112.*.* 22 gru 2015 09:22

  Może ktoś wyjaśni dlaczego kończąc komentarz należy dwa razy przepisywać "trzy litery "? Chodziłem do szkoły i miałem dobre stopnie .Mam zdolności plastyczne ale redakcja uważa mnie za "gamonia" i każe przepisać po raz drugi inne trzy litery pisząc że: kod został przepisany nieprawidłowo.Czy nie byłoby lepiej napisać że należy wpisać sześć liter i z kogoś nie robić "głąba" Napiszcie lepiej tak: wpisz DRUGI kod. Tak będzie grzeczniej i poprawniej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mario J #1888146 | 46.112.*.* 22 gru 2015 09:09

  Dla kierowcy za przewóz dzieci po alkoholu prasa wrzeszczy o karze 15 lat więzienia plus grzywna.To był zwykły kierowca i wielkie HALO. W Warszawie Pan biskup po pijaku wyrżnął samochodem w latarnię i dostał karę zmówienia parę "zdrowasiek" No ale to był biskup katolik który na kazaniach darł się na ludzi którzy piją alkohol. Przysłowie mówi że "co wolno wojewodzie to nie Tobie smrodzie" Wiem że zaraz niektórzy będą mówić o narażeniu życia przewożonych dzieci i to prawda,ale czy ten pijany biskup to czy mógł wjechać w grupę ludzi na przystanku? Gdybać nie trzeba,ale trzeba sądzić w/g prawa.Dzisiaj policja ma taryfikator wykroczeń i kierowca płaci mandat w/g niego.Dla przykładu..... 100 zł plus dwa punkty albo 300 zł i 5 punktów itd....Nie wylewajmy dziecka z kąpielą bo pijanymi kierowcami bywają policjanci,wojskowi,lekarze,posłowie,s dziowie,księża no i ci najgorsi bo prości ludzie nie mający znajomości wśród tych co skazują i osądzają.Jak ksiądz czy policjant zostaje złapany to zaraz sprawie ukręca się łeb.Do wiadomości podaję się tylko tych co było dużo świadków i już nie można było ukryć tego zdarzenia.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Slimak2405 #1888128 | 91.231.*.* 22 gru 2015 08:55

   Opiekun polewal dożywotnio prawko dla durnia zabrać opiekuna dyscyplinarnie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Alkochul #1888065 | 31.6.*.* 22 gru 2015 07:25

    Dwa piwa i 2 prom ile to ma dziecko od razu po wypiciu a nie dorosły chłop co co najmniej 8 godz. wcześniej je wypił. Tak wiec albo położył się pijany jak świnia albo jak to u alkoholików wypił z rana te jego dwa piwa chybcikiem za murkiem garażu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   2. KOD #1887903 | 91.210.*.* 21 gru 2015 21:41

    Ciekawe jak postąpi Wójt Gminy Wydminy Radosław Król w sprawie tego przewoźnika. Ciekaw e jak postąpi Wójt Gminy Wydminy Radosław Król w sprawie tego przewoźnika tj. firmy Lelo. Zważywszy na fakt, że za pogłoski na temat innych przewoźników zrywano w gminie umowy to co pocznie Wójt w tej sytuacji ?!!!!!!!!!!!! czyżby nie zauważy faktu narażenia zdrowia i życia przez pjanego kierowcę i opiekunkę (prywatnie chyba żona przewoźnika). Mając taką informację choćby nawet medialną Gmina ma obowiązek powiadomienia prokuratury oraz wyciągnięcia konsekwencji !!!!!!!!!!! Ale jak znam realia wydmińskie- nic się nie stało.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (17)