Quantcast

Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Walka z dopalaczami trwa. Spoty kręcą politycy, policja i sportowcy. Zobacz filmy

2015-12-09 07:00:00 (ost. akt: 2015-12-09 11:02:40)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W sporcie nie ma miejsca na używki - dają jasno do zrozumienia Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn i Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni federacji UFC. Olsztyńscy sportowcy wystąpili w jednym ze spotów kampanii Stop dopalaczom. O niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy powstało kilka produkcji - lepszych i gorszych.

Zatrucia narkotykami w Polsce są na porządku dziennym. Producenci i sprzedawcy używek kierują się przede wszystkim zyskiem, a młodzi ludzie coraz częściej giną po zażyciu tzw. dopalaczy. Jak ich chronić i uświadamiać o zgubnym wpływie tego typu środków na organizm? Ostrzeżenia policji nie są skuteczne.

Jednym ze sposobów dotarcia do osób narażonych na kontakt z dopalaczami jest przygotowanie kampanii społecznej. Dobrze zrealizowany projekt potrafi nie tylko narobić szumu w przestrzeni medialnej, ale przede wszystkim zapaść w pamięć.

Pod wspólnym szyldem walki z dopalaczami postanowili zadziałać sportowcy z Olsztyna. W spocie pt. "Stop dopalaczom", zrealizowanym przez Thousand Lakes, zagrali Janusz Bucholc, kapitan Stomilu Olsztyn i Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni federacji UFC.

Co myślicie o tego typu spotach - działają?


Po wpuszczeniu do sieci pierwszego spotu kampanii reklamowej "Stop dopalaczom" (możecie go obejrzeć poniżej) rozeszła się fala krytyki. Internauci nie zostawili suchej nitki na Głównym Inspektoracie Sanitarnym, który odpowiada za pomysł i realizację obrazu.


Błyskawicznie ogromną popularność zdobył również spot przygotowany na zlecenie wojewody warmińsko-mazurskiego, Mariana Podziewskiego. >>> Spot wojewody o dopalaczach hitem internetu

"Zamiast jazdy mamy zjazd" - takie słowa padają z ust dziewczyny, która zażyła dopalacze. Spot kręcony był w Olsztynie m.in. na Jarotach. Przedstawia historię dwóch nastolatek, które nie mogąc kupić alkoholu wybierają inną formę rozrywki - dopalacze. Ten pomysł kończy się jednak tragicznie...

Zdania internautów na temat produkcji były podzielone. Jedni wyśmiewali spot, inni go bronili. Komentarzy było wiele, jednak nie można zarzucić mu nieskuteczności. W ciągu kilku dni wyświetliło go prawie 600 tys. osób. Film niestety został usunięty.

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

800 060 800 >> bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111 >> Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz

800 100 100 >> Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 >> Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 >> numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lion #1877245 | 95.160.*.* 9 gru 2015 09:01

    Nie pal? Nie sadź? Nie legalizuj? Kto tym dzieciom takie kretyńskie hasła wymyślił? Won gnoje od mojej wolności.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)