Biała wstążka przeciwko przemocy

2015-11-25 13:50:26(ost. akt: 2015-11-25 13:51:02)
Jedną z form nękania jest również cyberprzemoc

Jedną z form nękania jest również cyberprzemoc

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Dni Białej Wstążki potrwają w regionie 16 dni. Celem akcji jest zapobieganie przemocy domowej. W działania włączą się instytucje pomagające ofiarom.
Kampania Biała Wstążka rozpoczęła się w 1991 roku w Kanadzie. Wtedy 100 tysięcy mężczyzn założyło białą wstążkę jako symbol deklaracji, że nigdy nie będą sprawcami przemocy wobec kobiet i że będą reagowali, kiedy zobaczą, że ktoś taką przemoc stosuje.

Akcja przeciw przemocy ze względu na płeć (problem dotyczy głównie kobiet) zakończy się 10 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Biała Wstążka to — przypomnijmy — projekt edukacyjno-informacyjny, którego celem jest przeciwdziałanie przemocy domowej i zwrócenie powszechnej uwagi lokalnej społeczności na ten problem.

Dni Białej Wstążki odbędą się także w regionie. Od 26 listopada do 10 grudnia w powiatach i gminach będą organizowane dni otwarte w instytucjach i organizacjach wspierających i pomagających ofiarom przemocy. W całym regionie będą także dyżurowali konsultanci i będą prowadzone akcje ulotkowe. Będzie też można porozmawiać zarówno z pracownikami socjalnymi, jak i specjalistami z zakresu prawa.

A już dziś Dni Białej Wstążki w regionie zainauguruje marszałek Gustaw Marek Brzezin. W Dworku Dębówko spotka się z przedstawicielami Stowarzyszenia Wspólny Dom na rzecz Mieszkańców Gminy Bartoszyce.

kg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warszawiak #1865910 | 94.254.*.* 25 lis 2015 14:52

    Ta , bawcie się w białe wstążki, bezrobocie w regionie nie istnieje... A, zapomnialem, przecież macie tramwaje, którego sukcesem był fakt, że dojechał do ostatniego przystanku

    odpowiedz na ten komentarz