OlsztyńskaTV: akcja "Znicz 2015". Policjantki radzą jak bezpiecznie poruszać się po drogach

2015-10-30 19:30:43 (ost. akt: 2015-11-01 11:09:23)

Autor zdjęcia: OlsztyńskaTV

Ekipa OlsztyńskiejTV w rozmowie z policjantkami: mł. asp. Martą Kacprzyńską z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie i asp. szt. Joanną Śmilgin-Lis z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie na temat tegorocznej akcji Znicz. Między innymi o tym czego unikać, a na co zwracać uwagę na drodze, jak się przygotować przed podróżą na cmentarz oraz jak już tam dotrzemy, co robić, żeby nie paść ofiarą kieszonkowca.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO PRZY OLSZTYŃSKICH CMENTARZACH I W KURSOWANIU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

W związku z Dniem Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany zaczną obowiązywać już od piątku od godziny 23.30. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w poniedziałek 2 listopada około godz. 4.

Cmentarz w Dywitach

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii w Dywitach, muszą pamiętać, że od nocy z piątku na sobotę ulica Wadąska od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin.

Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. W ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie autobusy, taxi oraz rowery. Zasada ta będzie obowiązywała do 1 listopada do godz. 14. Później na całej ul. Wadąskiej przywrócona zostanie ruch dwukierunkowy.


Cmentarz przy ul. Poprzecznej
Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową. Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie.
Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna. Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.