Kosmodrom na Bajkonurze czeka! Wystarczy, że odpowiesz na proste pytania

2015-10-12 10:22:23 (ost. akt: 2015-10-23 10:05:34)

Autor zdjęcia: wikimedia.commons.org

Zaczynamy konkurs wiedzy o Kazachstanie. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda: wycieczka do Kazachstanu, w tym wizyta w słynnym kosmodromie Bajkonur.
W piątek (9.10) gościł w Olsztynie Erik Utembajew, ambasador Kazachstanu w Polsce. Podczas swojej wizyty podpisał z trzema firmami z Warmii i Mazur memorandum w sprawie współpracy gospodarczej i uruchomieniu produkcji oraz sprzedaży towarów z Warmii i Mazur w Kazachstanie. — Mamy jeszcze dużo do zrobienia w naszym kraju. Potrzebne są nam nowe technologie, nowoczesna technika — mówił kazachski dyplomata.

W trakcie spotkania z naszymi przedsiębiorcami ambasador Erik Utembajew ogłosił też dla mieszkańców Warmii i Mazur konkurs wiedzy o Kazachstanie, który wspólnie organizują ambasada Kazachstanu w Polsce i Izba Euroazjatycka KZ-EURO-PL. Konkurs ma nie tylko walor edukacyjny, ale również... turystyczny. — Bo nagrodą dla zwycięzcy będzie wycieczka do Kazachstanu, w tym wizyta w słynnym kosmodromie Bajkonur — mówi poseł Tomasz Makowski. — A dokładny termin wyjazdu ustalimy już ze zwycięzcą konkursu. Zapraszamy do udziału w konkursie, bo nagroda jest naprawdę atrakcyjna.

Kazachstan to jeden z dynamiczniej rozwijających się dziś krajów na świecie. — A dowodem na to jest choćby powierzenie temu krajowi organizacji w 2017 rok światowej wystawy Expo — dodaje poseł Makowski, zapowiadając, że już niedługo kolejne firmy z Warmii i Mazur podpiszą memorandum w sprawie współpracy gospodarczej z Kazachstanem.

Według raportu Banku Światowego „Doing Business 2013” Kazachstan sprzyja inwestorom. Warunki prowadzenia tam biznesu zostały ocenione lepiej niż w Polsce.

am2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD