W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Kazachstanu i zwiedzi słynny kosmodrom Bajkonur

2015-10-22 08:10:00 (ost. akt: 2015-10-22 08:13:14)
Konkurs wygrało hasło: „Tak daleko, tak blisko Kazachstan. Tu znajdziesz wszystko”

Konkurs wygrało hasło: „Tak daleko, tak blisko Kazachstan. Tu znajdziesz wszystko”

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Beata Skorzanek została laureatką konkursu wiedzy o Kazachstanie. W nagrodę pojedzie na wycieczkę do Kazachstanu, zwiedzi słynny kosmodrom Bajkonur. Jej zwycięskie hasło brzmi: „Tak daleko, tak blisko Kazachstan. Tu znajdziesz wszystko”.
Konkurs wiedzy o Kazachstanie, który ogłosił goszczący niedawno w Olsztynie Erik Utembajew, ambasador Kazachstanu w Polsce, został rozstrzygnięty w środę. A główną nagrodą w konkursie, zorganizowanym wspólnie przez ambasadę Kazachstanu w Polsce i Izbę Euroazjatycką KZ-EURO-PL, była wycieczka do Kazachstanu. 


Żeby wygrać konkurs, należało odpowiedzieć na pięć pytań oraz ułożyć hasło promujące Kazachstan. A pytania konkursowe zamieszczaliśmy w ubiegłym tygodniu na łamach naszej gazety i na naszej stronie internetowej. 


I trzeba przyznać, że zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dostaliśmy dziesiątki odpowiedzi. A to oznaczało, że organizatorów czekał trudny wybór laureata konkursu. 


— I nie było łatwo — przyznał wczoraj poseł Tomasz Makowski, wiceprezes Izby Euroazjatyckiej, ogłaszając w naszym studio telewizyjnym wyniki konkursu. — Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować uczestnikom konkursu za zaangażowanie. Nie spodziewaliśmy się, że konkurs spotka się z tak szerokim odzewem, że jest takie zainteresowanie Kazachstanem w naszym regionie.


A nadesłane hasła są nietuzinkowe. Bo np. „Kazachstan — Dziewicza przyroda, Kosmiczna technologia, Niezapomniana przygoda” czy „Kazachstan to piękno wschodu z uporem zachodu” lub też „Czas ucieka — Kazachstan czeka”.

— Jednak zwycięzca może być tylko jeden — stwierdził poseł Makowski. — Toteż za najlepsze hasło uznaliśmy „Tak daleko, tak blisko Kazachstan. Tu znajdziesz wszystko”, a jego autorką jest pani Beata Skorzanek — oznajmił poseł.

Autorka zadała sobie wiele trudu, bo nadesłała kupon na specjalnie przygotowanej pracy plastyczno-przestrzennej na wzór ruchomych książeczek dla dzieci. Po jej otwarciu ukazywały się najciekawsze miejsca, zabytki Kazachstanu. 


— Piękna praca, pięknie pokazany Kazachstan — nie szczędził pochwał Olzhas Kassymzhanov, drugi sekretarz ambasady Kazachstanu w Polsce, który razem z posłem Makowskim przedstawili wyniki konkursu. 


— Postaramy się, by ta praca została pokazana na wystawie Expo, która będzie w 2017 roku w Kazachstanie — dodał poseł Makowski, który później telefonicznie pogratulował pani Beacie zwycięstwa w konkursie.
— Ta praca to dzieło całej rodziny, każdy ma tu swój wkład i miło wspólnie spędziliśmy czas, wykonując ją — mówiła pani Beata.

A skąd zainteresowanie konkursem? — Mam 10 letniego syna, pociąga go kosmos, a marzeniem jest zobaczyć Bajkonur — wyjaśniła pani Beata.
— Jeszcze raz gratuluję — powiedział poseł Makowski. — Przyjedziemy do pani, wręczymy zwycięski voucher i naturalnie zaprosimy do Kazachstanu.
— Bardzo fajnie — nie kryła radości pani Beata. — Kazachstan to przepiękny kraj, polecam wszystkim.

Organizatorzy konkursu postanowili też przyznać wyróżnienie, nagradzając albumem o Kazachstanie hasło „Bliski sercu przez wszystkie lata, oto Kazachstan, ósmy cud świata”. Autorem hasła jest Andrzej Sawczuk. 


Andrzej Mielnicki


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD