Przegląd Muzyczny - na zgłoszenia czekamy do niedzieli. Będzie nagroda!

2015-09-28 13:57:09(ost. akt: 2015-10-01 08:37:04)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Już tylko do niedzieli 4 października czekamy na zgłoszenia zespołów, które chcą wziąć udział w Przeglądzie Muzycznym „Gazety Olsztyńskiej”. Podobnie jak w ubiegłym roku, główną nagrodą będzie nagranie singla w studiu radia UWM FM.
Do niedzieli 4 października czekamy na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby wziąć udział w Przeglądzie Muzycznym „Gazety Olsztyńskiej”. Poprzednią edycję wygrał lubawski zespół Nomakeup, którego losy śledziliśmy i opisywaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. To u nas — przypomnijmy — zaczynały się także kariery Eneja i Afromentalu, dziś zespołów o ogólnopolskiej renomie, grających po kilkadziesiąt koncertów rocznie.

Jeśli i wy chcecie przeżyć z nami muzyczną przygodę, czekamy na wasze zgłoszenia. Żeby się zgłosić do konkursu, musicie wysłać na adres przeglad@gazetaolsztynska.pl e-maila, w którym należy podać nazwę zespołu, imię i nazwisko oraz telefon osoby kontaktowej, a także dołączyć dwa utwory w formacie mp3. Nadesłane utwory zostaną przedstawione do oceny jury, które wybierze piątkę wykonawców. Ci 23 października zmierzą się ze sobą w finale przeglądu na profesjonalnej scenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, które jest naszym partnerem.

A walczyć, czy też raczej grać, bo o muzykę tu przecież chodzi, jest o co. Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki wsparciu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i radia UWM FM, zwycięski zespół dostanie w nagrodę możliwość realizacji profesjonalnego singla w radiowym studiu nagraniowym.

— Takie przeglądy są bardzo potrzebne, szczególnie dla tych młodych kapel — Uważa Piotr Szeuer, redaktor naczelny popularnej „uwuemki”. — Przykład zespołu Nomakeup pokazał, co mogą dać. Lubawianie zaistnieli w Olsztynie bardzo mocno, przede wszystkim właśnie dzięki temu konkursowi w ubiegłym roku. Ich piosenki pojawiały się również na naszej antenie i w ogólnopolskim eterze, w Trójce. To był dla nich tak dobry początek i takie wydarzenie, że sami muzycy zaczęli poważniej myśleć o tej swojej muzycznej przygodzie.

Jakie wymierne korzyści może dać udział w przeglądzie? — Młode zespoły potrzebują promocji medialnej — odpowiada Piotr Szauer. — Z drugiej strony to praca w studiu i możliwość profesjonalnej rejestracji utworu. A bez tego, jak wiemy, nie tylko nie sposób trafić na antenę, ale też ciężko nawet czasem wziąć udział w tego typu ogólnopolskich przeglądach.

To już ostatni tydzień zgłoszeń. Do udziału w przeglądzie zachęcamy także tych, którzy startowali w ubiegłym roku, ale nie dostali się do finału. Jednym z takich zespołów były oleckie Legarytmy, które w głosowaniu jury od finału były o krok. W tym roku olecczanie spróbują ponownie. — Chcemy się pokazać – mówi Wojciech Nowel, perkusista zespołu. — Mieliśmy trochę przerwy, staramy się teraz o sobie przypomnieć. No i chcemy po prostu pograć.
Czy singiel w radiu to dobra nagroda? — Bardzo dobra! — mówi Wojtek. — Jesteśmy w takim stadium, że chcielibyśmy coś nagrać, na jakimkolwiek nośniku.

Legarytmy grają dość oryginalną muzykę z elementami funky i jazzu. Czy stąd wzięła się ich nazwa? Od logarytmicznie połamanych jazzowych rytmów granych nad olecką rzeką Legą? — Generalnie wzięło się to od rzeki — odpowiada Wojtek. — Ale rzeczywiście, nie zawsze gramy na cztery. Staramy się trochę połamać ten rytm.
Łukasz Wieliczko


Szanowni muzycy — zapraszamy do udziału w Przeglądzie Muzycznym ,,Gazety Olsztyńskiej'' 2015. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 4 października tylko na adres: przeglad@gazetaolsztynska.pl. Uwaga, ze względu na usterkę formularza, prosimy o ponowne przesłanie zgłoszeń wszystkich, którzy wysyłali je już przez formularz.

Zgłoszenie powinno zawierać nazwę wykonawcy, dane kontaktowe oraz dwa utwory w formacie mp3.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Roman #1846729 | 95.160.*.* 30 paź 2015 17:09

    Szauer nie jest redaktorem naczelnym a jedynie p.o.

    odpowiedz na ten komentarz