Pożar na poddaszu. Kolejne ćwiczenia strażaków

2015-09-18 13:48:17 (ost. akt: 2015-09-23 10:13:38)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W czwartek (17 września) w obiekcie Nadleśnictwa Zaporowo odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe straży pożarnej. Ćwiczenia przeprowadzono w ramach koncentracji gminnej zasobów ratowniczych jednostek ochotniczych straży pożarnych gminy Płoskinia i Wilczęta, które wspierali strażacy z KP PSP w Braniewie.
Założeniem do ćwiczeń był pozorowany pożar drewnianego poddasza obiektu Nadleśnictwa Zaporowo. Zadaniem strażaków-ochotników było dotarcie do źródeł pozorowanego pożaru, odnalezienie osób poszkodowanych i udzielenie pomocy medycznej, przeszukanie pomieszczeń silnie zadymionych oraz zbudowanie skutecznego zaopatrzenia wodnego z pobliskiego zbiornika ppoż.

Ćwiczenia okazały się doskonałym poligonem dla strażaków, który umożliwił współdziałanie zasobów ratowniczych.
Zmagania ratownicze obserwowali: pracownicy Lasów Państwowych, Nadleśniczy Jan Bobek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie st. kpt. Władysław Szczepanowicz oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Braniewie dh. Tomasz Sielicki.

Na zakończenie ćwiczeń strażacy zapoznali się z charakterem działalności Nadleśnictwa Zaporowo oraz skosztowali przygotowanej grochówki.

st. kpt. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brak pełnej wiedzy #1820611 | 23 wrz 2015 09:43

  Nie wszystkie komendy drogi Panie - a proszę popatrzeć na inne miasta i relacje ze zdarzeń trafiają do mediów - ale lepiej atakować kogoś niż samemu coś robić - żałosne

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. sprawiedliwy #1819704 | 31.11.*.* 22 wrz 2015 09:54

  Kogo obchodzą ich ćwiczenia redaktorze? Dajcie sobie spokój z takimi artykułami bo się słabo robi. To ich robota. Niech ćwiczą 5 razy dziennie..ale po co o tym bazgrać

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. sam #1817599 | 81.15.*.* 18 wrz 2015 18:43

  Protest będzie miał swoje apogeum 22.09.2015 podczas pikiety służb mundurowych przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie. Tymczasem wbrew przyjętym dla dobra ogółu funkcjonariuszy formom protestu, mamy w braniewskiej straży "łamistrajka".

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. związkowiec #1817443 | 18 wrz 2015 15:31

  W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ TRWA AKCJA PROTESTACYJNA !!! - walczymy o niedofinansowane budżety komend oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Jedną z form jest nie podawanie informacji z naszych działań do mediów. STOSUJĄ SIĘ DO NIEJ WSZYSTKIE KOMENDY NAWET WOJEWÓDZKA, ALE NIE BRANIEWO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz