Zadbaj teraz o swój szybki internet

2015-08-31 12:00:00(ost. akt: 2015-09-04 08:15:43)
Szybkie łącze internetowe to nieopisany komfort. Niekończące się kolejki w urzędach powoli odchodzą do lamusa – coraz więcej spraw można załatwić online. Chcesz zobaczyć krewnego zza oceanu? Z szybkim internetem to bułka z masłem. Dlatego warto zadbać o to, żeby szybkie łącze było wszędzie!
O to, żeby tak właśnie było, zadba samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. W ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 z jego inicjatywy budowane są sieci światłowodów, które zapewnią dostęp do internetu szerokopasmowego w miejscach, gdzie dotychczas go nie było. Każdy może zgłosić swoją miejscowość do internetowej „mapy potrzeb”. Można to zrobić za pośrednictwem formularza internetowego na stronie chceinternet.pl lub stacjonarnie, np. w urzędzie gminy. - Im więcej osób zgłosi swoje zapotrzebowanie na szybki internet, tym ta mapa będzie dokładniejsza – mówi Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego.

Swoje zapotrzebowanie na szybkie łącze w danym miejscu będzie można też zgłosić za pomocą ulotek, które 1 września będą rozdawane w Olsztynie w okolicy dworca i w centrum miasta. Na ulotce znajdziecie miejsce na wpisanie lokalizacji, w której brakuje szybkiego internetu. Wypełniony kwestionariusz trzeba dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie – osobiście lub pocztą na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Departament Społeczeństwa Informacyjnego
ul. Emilii Plater 1
10-562 Olsztyn

jk


Obrazek w tresci