Chcesz internet? Oznacz się na mapie!

2015-08-27 00:00:31(ost. akt: 2015-09-03 22:47:09)

Autor zdjęcia: fot. Michał Skroboszewski

Lato i wakacje kończą się nieubłaganie, więc warto je należycie pożegnać. A jak zrobić to lepiej, niż podczas plenerowej imprezy nad jeziorem? Warto wybrać się w tym celu do Olsztyna nad jezioro Ukiel, bo tam już 29 sierpnia szykuje się cykl spotkań sportowo-rozrywkowych, na których nie może was zabraknąć.
Letnia impreza – czy to koncert, czy zawody sportowe w plenerze – to świetna okazja do tego, żeby spędzić aktywnie czas z przyjaciółmi. Jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na dzielące nas odległości czy inne okoliczności. Ale od czego mamy internet? Przecież przez portale społecznościowe możemy wysyłać wiadomości, zdjęcia, a nawet uruchomić rozmowę video. A co, jeśli internetu nie mamy?

Nadal są na mapie Polski miejsca, które faktycznie szybkiego internetu są pozbawione. Żeby to zmienić, samorząd warmińsko-mazurski realizuje w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 budowę sieci szerokopasmowej tam, gdzie jest potrzebna. – Żeby zgłosić chęć posiadania dostępu do szybkiego internetu, wystarczy oznaczyć się na specjalnej mapie chceinternet.pl – mówi Maciej Bułkowski, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. - Im więcej osób zgłosi swoje zapotrzebowanie na szybki internet, tym ta internetowa mapa „potrzeb” będzie dokładniejsza.

Oznaczyć się na mapie chceinternet.pl będzie można przy stoisku „Gazety Olsztyńskiej” podczas imprezy nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Do zobaczenia 29 sierpnia w godzinach od 15:00 do 19:00

jk

Obrazek w tresci