Zespół Szkół w Reszlu nie jest zagrożony

2015-08-19 14:20:13(ost. akt: 2015-08-19 19:26:43)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

- Szkoła w Reszlu była, jest i będzie - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wicestarosta Michał Krasiński. Zapewnienie to jest odpowiedzią na pojawiające się pogłoski, jakoby Starostwo Powiatowe miało w planach likwidację Zespołu Szkół im. Macieja Rataja.
Spotkanie odbyło się w środę, 19 sierpnia, na terenie reszelskiego Zespołu Szkół. O tym, że dalsze funkcjonowanie szkoły nie jest zagrożone przekonywał zarówno wicestarosta, jak i Starosta Ryszard Niedziółka. Starosta odniósł się również do zmiany na stanowisku dyrektora placówki.
- Nie jest to w żadnym wypadku decyzja polityczna, jak sugerowała część mieszkańców Reszla. Zespół Szkół im. Macieja Rataja został objęty planem naprawczym. Zmiana na stanowisku dyrektora ma na celu poprawę sytuacji szkoły. Wierzymy, że nowy dyrektor wniesie ożywienie i pozwoli placówce powrócić na właściwe tory - powiedział Ryszard Niedziółka, Starosta Kętrzyński.
Wicestarosta Michał Krasiński podkreślił również, że Starostwo nie przewiduje zwolnień pracowników. - Owszem, może dojść do pewnych przesunięć, być może część nauczycieli będzie musiała dojeżdżać do Kętrzyna, by tam uzupełnić etat, ale na tę chwilę nie przewidujemy zwolnień - powiedział Michał Krasiński.

W spotkaniu z dziennikarzami wziął również udział Jerzy Bajorek, zastępca burmistrza Reszla, który przypomniał, że reszelski Zespół Szkół na stałe wpisany jest w krajobraz miasta. - Nie ma zagrożenia dla dalszego istnienia szkoły - zapewniał Jerzy Bajorek.

Zarząd Powiatu zatwierdził dziś ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Jego nazwisko poznamy na początku września. Do tego czasu obowiązki dyrektora pełnić będzie Krzysztof Jelisiejew.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 12 #1799873 | 178.36.*.* 23 sie 2015 08:26

  dla 30 uczniów rocznie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. abc #1798731 | 81.190.*.* 21 sie 2015 08:59

  przerost formy nad treścią !Jak w Korei północnej!Ciekawe skąd będzie kasa na utrzymanie zskoły! Orły spod znaku Z S L jeszcze nie wiedzą ile muszą zabulić w styczniu 2016 za takie zatrudnienia nauczycieli !!! Hećbruk płaci każdego roku jak za zboże bo nie potrafi inaczej!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. joj #1798111 | 89.229.*.* 20 sie 2015 12:35

   Fotka zabójcza. władz i tylko władza w rękach ludu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz