Sanepid przeprowadził już kontrolę w 72 ośrodkach

2015-08-14 11:48:00(ost. akt: 2015-08-14 11:48:49)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W tym sezonie na Warmii i Mazurach zgłoszono 216 turnusów wypoczynkowych. Sanepid przeprowadził kontrolę w 72 miejscach, nie stwierdzono rażących naruszeń.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie przygotowała raport dotyczący zorganizowanych obozów i kolonii w naszym regionie.

Pracownicy sanepidu skontrolowali 72 z 216 przeprowadzonych turnusów. W jednym przypadku, inspektorzy trafili na "dziki" obóz. Turnus zorganizowany dla 14 osób w Górowie Iławeckim nie był zgłoszony do elektronicznej bazy wypoczynku MEN. Kierownik turnusu został pouczony, a sprawę zgłoszono do kuratorium oświaty.

Prócz organizacji turnusów wypoczynkowych dla dzieci skontrolowano też stołówki. W jednym przypadku stwierdzono nieprawidłowości. Inspektorzy stwierdzili brudno utrzymaną kuchnię, nieprawidłowo przetrzymywane produkty oraz niedostateczne przeszkolenie personelu przy produkcji żywności.

Prócz tego w jednym z hoteli po zgłoszeniu rodzica stwierdzono wszawicę wśród grupy wypoczywających dzieci. Pasożyty zalęgły się u 11 osób spośród 215 osobowej grupy.