Grand Slam: Nadciąga wielka siatkówka z muzyką i salwami śmiechu

2015-08-11 09:16:47(ost. akt: 2015-08-25 15:00:38)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Znamy już koncertowo-kabaretowy rozkład jazdy na Warmia Mazury Grand Slam w siatkówce plażowej. Nie zabraknie mocnych, energetycznych brzmień i potrafiącego rozbawić do łez prześmiewcy Jerzego Kryszaka. A wszystko to oczywiście za darmo.
Czternaście dni — tylko tyle pozostało do prestiżowych zawodów FIVB Beach Volleyball World Tour Grand Slam, które od 25 do 30 sierpnia odbywać się będą nad jeziorem Ukiel. Wiadomo już, że do Olsztyna zjadą największe światowe gwiazdy siatkówki plażowej, znany jest też bogaty program imprez towarzyszący, a teraz organizatorzy odkrywają karty związane z koncertami, jakie towarzyszyć będą imprezie. Jedno jest pewne, koniec meczów zaplanowanych na dany dzień wcale nie będzie oznaczał końca emocji. Seria koncertów plażowych rozpocznie się w środę (26 sierpnia) i potrwa aż do soboty.

Na sobotni wieczór organizatorzy zaplanowali m.in. występ kabaretowy nie byle kogo, bo samego Jerzego Kryszaka. Symbol polskiej estrady, jak przyznaje, już zaciera ręce na przyjazd do stolicy Warmii i Mazur. — Jestem kibicem sportowym wszędzie tam, gdzie Polacy odnoszą sukcesy. Każda dyscyplina potrzebuje sukcesu, bo jeżeli go nie ma, rozchodzi się po kątach i znika z oczu widzów. A jak Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem zaczęli wygrywać, plażówka wyszła z grajdołka — mówi „Gazecie Olsztyńskiej” kabareciarz, przyznając jednocześnie, że będzie to jego debiut, bo jeszcze nigdy nie występował w takiej scenerii.

— Dlatego przy okazji dam też pewnie upust swoim emocjom sportowym, bo sporo czasu spędzam oglądając sport. Dla mnie telewizor istnieje tylko wtedy, kiedy jest transmisja sportowa, oglądam wtedy dosłownie wszystko — od żużla po piłkę nożną, ale pod warunkiem, że jest to jakiś ważny mecz. Bo tzw. ligowych nie oglądam, szkoda życia, lepiej później tylko sprawdzić wyniki. Program artystyczny, który przygotuję dla Olsztyna, na pewno będzie programem sportowym. Powoli nad nim pracuję, przyglądam się i czuwam, czy z piłki nie uchodzi powietrze — śmieje się Jerzy Kryszak.

Zanim to jednak nastąpi, środowy wieczór będzie należał do Cezarego Makiewicza i Koltersów, którzy zagrają muzykę country. Na pewno nie zabraknie utworu „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. W czwartek zagra coverowy zespół Korzuh. Muzycy założonej w 1999 r. w Olsztynie kapeli są gwarancją dobrej zabawy, bo zaserwują nam największe szlagiery takich zespołów jak The Beatles, Dżem, Guns N' Roses, Lady Pank, Perfekt, Queen, The Police. T. Love czy Myslovitz. Piątek to z kolei czas dla szantowego Wodnego Patrolu. Koncertem kończącym Grand Slam będzie sobotni występ olsztyńskiego zespołu Big Day. Bez wątpienia każdy kibic zna hit „W dzień gorącego lata” i tego dnia będzie okazja, aby zaśpiewać ten kawałek razem z jego autorami. Warto przypomnieć, że w 2011 r. wspomniana piosenka olsztyńskiej grupy została uznana w telewizyjnym plebiscycie za największy wakacyjny przebój wszech czasów.

Przypominamy, że wstęp na koncerty i kabaret będzie całkowicie bezpłatny, tak samo jak i wejścia na mecze. Nie trzeba będzie kupować żadnych biletów, aby wejść na stadion główny. W liczącym 4 tys. miejsc obiekcie ponad połowa będzie ogólnodostępnych, czyli będzie można je zająć, kiedy tylko znajdą się akurat wolne krzesełka. Wciąż można jednak nabywać pakiety VIP. — Do wyboru są pakiety platinum i gold. Pierwszy z nich uwzględnia m.in. noclegi i wyżywienie. Pakiety można wykupywać na stronie ebilet.pl. Zapraszamy — przypomina Paulina Boś z biura prasowego zawodów.


erbe

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. komuszek #1795135 | 83.9.*.* 15 sie 2015 21:21

  A Kryszak znowu będzie agitował za Partią Oszustów i opiekuna agentów pana K. ?? Spadaj na drzewo !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. kol #1793061 | 178.43.*.* 12 sie 2015 10:54

  Kabareciarz od garnków za 7 tys. Wstyd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Yogi #1792900 | 74.73.*.* 12 sie 2015 04:51

  Arbuz wyjdzie i walnie cokolwiek a sala zleje się w gacie. Toż to lepszy kabareciarz niż Kryszak. Naszego wiejskiego lokalnego geniusza spod Lubawy nikt niepokona.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Nie wiem czemu #1792710 | 95.90.*.* 11 sie 2015 19:47

  Jego humor kompletnie mnie nie bawi. Ciekawe dlaczego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. pazurq #1792358 | 37.152.*.* 11 sie 2015 12:22

  dowcipy Kryszaka są jak jego włosy .....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)