Dołącz do nas! Razem z mistrzynią MMA masz szansę zrobić coś dobrego!

2015-08-06 15:16:48 (ost. akt: 2015-08-07 07:37:32)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

To będzie walka w mistrzowskim stylu! Już dzisiaj, tuż przed godz. 10, Joanna Jędrzejczyk, ambasadorka Gazetowego Klubu Dawców Krwi da się ukłuć w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Ty także nie zwlekaj i zawalcz razem z nią o zapasy krwi!
Joanna Jędrzejczyk, zawodniczka MMA oraz ambasadorka Gazetowego Klubu Dawców Krwi pomimo tego, że z racji swojego zawodu rzadko może dzielić się kawałkiem siebie, nie ma wątpliwości co do tego, że chociaż raz na jakiś czas każdy powinien spróbować oddać krew.

— Oczywiście, każdy kto może to zrobić i komu to nie zaszkodzi — podkreśla Jędrzejczyk. — Obecnie krew, zwłaszcza w tym gorącym, wakacyjnym okresie jest na wagę złota. Nie można jej sztucznie wyprodukować, nie można nikogo zmusić do ukłucia. To my musimy chcieć się nią podzielić i zacząć na co dzień zdawać sobie sprawę, jak ważne jest to działanie. A nie otwierać oczy na ten problem tylko wtedy, kiedy ktoś z naszych bliskich potrzebuje krwi — zaznacza. I zaprasza do mistrzowskiej walki wszystkich, którzy chcą podzielić się tym bezcennym lekiem.
— Zapraszam serdecznie, to świetna okazja, żeby także przebadać swoją krew, więc pomagamy nie tylko innym, ale także sobie — zachęca.

Do odwiedzin w centrum krwiodawstwa zachęca także Grażyna Kula, dyrektor RCKiK w Olsztynie.
— Upały mogą odstraszać dawców, ale nie są one straszne w klimatyzowanym centrum. Nie trzeba obawiać się osłabienia, ponieważ bardzo dbamy o naszych dawców — zaznacza. — Serdecznie zapraszamy przede wszystkim minusy, szczególnie ARh- oraz 0Rh-. Zachęcamy także do odwiedzin osoby z grupą 0Rh+. Nasze zapasy krwi na razie są stabilne, jednak wydajemy ok 150 jednostek krwi dziennie. Żeby sytuacja była komfortowa, musielibyśmy tyle samo dziennie przyjmować, jednak pogoda temu nie sprzyja — dodaje.

Żeby zostać naszym klubowiczem, wystarczy zgłosić się do centrum krwiodawstwa w Olsztynie, dać się ukłuć i zgodzić na zdjęcie, które później opublikujemy w „Gazecie Olsztyńskiej”. Wszystkich chętnych zapraszamy do RCKiK w Olsztyni przy ul. Malborskiej 2 (tel. 89 526 01 56). Pamiętajmy, że krew ratuje życie!

Ewelina Zdancewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mahomed #1790138 | 213.73.*.* 7 sie 2015 13:28

    widze ze sie pojawilo wszytsko naraz zwracam honor

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz