Krew rajdowca pomoże potrzebującym. Nasza akcja się kręci!

2015-07-29 14:07:01(ost. akt: 2015-07-29 20:57:05)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Zbigniew Staniszewski, kierowca rajdowy i ambasador Gazetowego Klubu Dawców Krwi dał się ukłuć w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ty także nie zwlekaj i podziel się swoją krwią oraz dołącz do grona klubowiczów - jest nas już 118!
Wakacje to ciężki okres dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, a co za tym idzie, dla samych pacjentów potrzebujących krwi w szpitalach. Kiedy zapasy krwi drastycznie maleją, zdarza się, że są przekładane zabiegi operacyjne, a w razie wypadków krew jest ściągana z innych województw.

I choć podczas tego lata jeszcze do takiej sytuacji nie doszło, to nie ma co już świętować sukcesu - przed nami jeszcze jeden trudny, wakacyjny miesiąc. Z ogromnej potrzeby krwi zdaje sobie sprawę m. in. Zbigniew Staniszewski, ambasador Gazetowego Klubu Dawców Krwi, który dał się ukłuć w RCKiK w Olsztynie.

— Bardzo dobrze się czuję, także jakby ktoś chciał spróbować, to nie ma się czego bać — zapewnił jeszcze podczas oddawania krwi. — Warto przyjść tutaj i dokonać tego szlachetnego czynu oraz zachęcać do tego znajomych. Ja staram się zachęcać do tego m. in. współpracowników i często słyszę, że ktoś się deklaruje, że odda krew albo mówi, że niedawno właśnie oddał — stwierdził.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #1785509 | 81.190.*.* 30 lip 2015 07:04

  Tania reklama, jeśli chcemy pomóc to pomagamy nieafiszując się w mediach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. dozorca #1785315 | 81.190.*.* 29 lip 2015 20:16

  Jak p. Zbyszek pozwoli ty my chętnie też pomożemy oddamy krew dla potrzebujących reszta pracowników też czekamy na hasło szefa

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. PO zachęca? #1785171 | 95.90.*.* 29 lip 2015 15:19

  Super jest, że znani ludzie decydują się na oddanie krwi. Może za nimi zdecyduje się na to więcej ludzi. Oby! Jednak nie wszyscy dorośli do takich pięknych akcji. Gdy Beata Szydło oddała krew reagując w ten sposób na alarm Centrum Krwiodawstwa, które zwróciło uwagę na niknące zapasy w magazynach krwi Jagna Marczułajtis z PO powiedziała: "Oddać krew w trakcie kampanii to nic wielkiego, co innego gdyby Prezes PiS oddał Serce". Natomiast Jadwiga Zagozda, a jakże również z PO powiedziała o Szydło: "Najpierw oddaje krew, potem szpik i inne organy… Jest szansa, że do jesieni niewiele z niej zostanie." Zastanawiam się czasami jak taki element dostał się do władzy? Kim są ludzie którzy podczas wyborów wybierają takich niepełnosprawnych duchowo i umysłowo, no bo nie wiem jak inaczej można się wyrazić? Co na to olsztyńscy posłowie PO, np. Pani Bublewicz? Jak można obok takich wypowiedzi przejść obojętnie? Tak mówiący ludzie to jakiś dramat i strach co dalej jeśli znowu dorwą się do władzy...

  odpowiedz na ten komentarz

 4. normalny #1785157 | 31.2.*.* 29 lip 2015 15:05

  Jak Sz.P Staniszewski tak będzie jeździł RAJDOWYM autem,po drogach publicznych,to niedługo może sam krwi potrzebować,względnie trumny. Nie raz i nie dwa Pan S. zapyer la po krajowej np. 16tce. samochodem do rajdów,który przekracza chyba wszystkie możliwe normy hałasu.O predkościach nie ma co wspominać.Widzę,że to podobni ludzie,Pan Hołowczyc i Staniszewki.Co innego pyeprzą,co innego wyczyniają na drogach publicznych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)