U znajomych poleje się krew

2015-07-14 08:53:20 (ost. akt: 2015-07-14 08:57:54)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Początkowo miało ich być 30. Ale może być ich nawet 50. Po naszej publikacji w ,,Gazecie Olsztyńskiej'' u Witolda Młynarczyka, który wraz z przyjaciółmi honorowo odda krew, rozdzwonił się telefon. Kolejni znajomi chcą dołączyć do Gazetowego Klubu Dawców Krwi.
Mnóstwo telefonów, wiadomości i pozytywnych komentarzy — Witold Młynarczyk, który w najbliższy poniedziałek (20 lipca) wraz ze znajomymi planuje wspólnie honorowo oddać krew, już może mówić o wielkim sukcesie. Po naszej wczorajszej publikacji w „Gazecie Olsztyńskiej” zainteresowanie akcją jest ogromne.

— Dosłownie co chwila odbieram telefony od ludzi, którzy pytają, kiedy idziemy oddawać krew. Wszyscy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu i podzielić się kawałkiem siebie oraz dołączyć do grona klubowiczów — mówi Młynarczyk.
Do Gazetowego Klubu Dawców Krwi postanowił dołączyć, kiedy przeczytał w „Gazecie Olsztyńskiej” o naszej akcji. — Zapotrzebowanie na krew jest naprawdę wielkie i to właśnie my musimy zadbać o to, żeby ten bezcenny lek był dostępny. Skrzyknąłem więc znajomych i już na samym początku zadeklarowało się 20, potem 30 osób.

Ta liczba cały czas rośnie i będzie rosnąć, bo zamierzam intensywnie promować oddawanie krwi — zapowiada. — Będę namawiał ludzi do tego, żeby dali się ukłuć m.in. podczas czwartkowego koncertu grupy Manchester w olsztyńskim amfiteatrze. A jako konferansjer tego wieczoru będę miał spore pole do popisu. Oddawanie krwi należy promować, zwłaszcza w tak trudnym okresie jak wakacje — przekonuje.

O tym, jak ważne jest honorowe krwiodawstwo, wie także Wojciech Kieda, znajomy Młynarczyka. To właśnie za jego namową Wojtek postanowił dołączyć do akcji.

— To bardzo pozytywna sprawa, warto wziąć w tym udział. Choć krew oddaję regularnie już od ponad trzech lat, tym razem zrobię to pod hasłem Gazetowego Klubu Dawców Krwi. Oby dzięki temu jak najwięcej osób także przekonało się do ukłucia, które naprawdę nic nie boli, a ratuje życie. Pamiętajcie, że krew jest bezcennym lekiem i to nie jest banał — podkreśla Kieda. — Podobnie jak Witek namawiam wszystkich znajomych, aby przyłączyli się do tej akcji. Słyszę wiele głosów, że to fajna sprawa, ludzie deklarują się, że oddadzą krew.

— Wszystkich, którzy chcą oddać krew razem z nami, zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie już w najbliższy poniedziałek od godz. 9. To świetna okazja, aby pokazać, że wspólnie możemy zrobić coś dobrego — zachęca Młynarczyk.

Takie akcje bardzo cieszą pracowników centrum. Wakacje to dla centrum krwiodawstwa trudny okres, ponieważ wielu dawców wyjechało, a jest wiele wypadków. — Wystarczy jeden wypadek, aby nawet największe zapasy krwi drastycznie się zmniejszyły, dlatego każda pomoc jest nam niezbędna — tłumaczy Jolanta Walenciak z RCKiK w Olsztynie. — Gorąco zapraszamy nie tylko do centrum, ale także do naszych ekip wyjazdowych. W tym tygodniu każdy, kto honorowo odda krew, może liczyć także na bilet do kina.

Najbliższe akcje wyjazdowe RCKIK odbędą się w Mrągowie (15.07., godz. 9-12), Bisztynku (16.07, 9-12) oraz Iławie (16.07, 8-11). Jeśli chcesz zostać naszym klubowiczem, wystarczy zgłosić się do olsztyńskiego RCKiK, dać się ukłuć i zgodzić się na zdjęcie, które opublikujemy w „Gazecie Olsztyńskiej”. Zapraszamy do RCKiK w Olsztynie, ul. Malborska 2, tel. 89 526 01 56.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olo #1775681 | 83.6.*.* 14 lip 2015 14:41

  Ale tytuł ! jakby kogoś mieli zamordować !Reporterka wysokiej klasy, nie ma co.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Korybut #1775519 | 83.9.*.* 14 lip 2015 11:07

   rozdzwoniły się az dwa telefony?

   odpowiedz na ten komentarz

  2. zjude #1775465 | 213.73.*.* 14 lip 2015 10:10

   to kiepsciutko tu to telej sie gorzalka tylko

   odpowiedz na ten komentarz