Internauci z całej Polski zbierają podpisy, żeby Bary trafił do kochającego domu

2015-07-14 12:04:08 (ost. akt: 2015-07-14 09:23:29)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Od kilku dni po mediach społecznościowych wędruje wiadomość dotycząca zbierania podpisów pod petycją w sprawie psa Barego. Internauci z całej Polski, poruszeni opisaną przez nas historią zakopanego żywcem czworonoga, przekazują sobie tą informację, a liczba głosów i słów poparcia - pod wirtualnym dokumentem - rośnie!
Osoby podpisujące się pod petycją chcą lepszego domu dla Barego. W wiadomości, którą miedzy sobą udostępniają można przeczytać:

"Policjanci uratowali psa, którego właściciel skatował i żywcem zakopał! A teraz pies może trafić znów... na łańcuch! Bo pojawił się mężczyzna, który podał się za prawowitego właściciela. I żąda jego zwrotu. Deklaruje, że nie zamierza płacić za jego leczenie.

O tragicznych losach psa Barego napisała „Gazeta Olsztyńska”. Sebastian O. z Elgnówka (woj. warmińsko-mazurskie) skatował go siekierą i żywcem zakopał. Ale dzięki sprawnej akcji uratowali go policjanci z Olsztynka. Bary trafił do schroniska dla zwierząt w Tomarynach.

Łukasz Górka, funkcjonariusz, który uratował Barego, zamierzał go adoptować i już wydawało się, że sprawa znajdzie w końcu szczęśliwy finał. Okazało się jednak, że nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Bo oto w piątek do schroniska w Tomarynach zgłosił się mieszkaniec Lichtajn i przedstawił się jako pierwszy właściciel psa!

Stwierdził, że to on, a nie oprawca z Elgnówka jest właścicielem, a na dowód pokazał książeczkę psa i jego zdjęcia. I dodaje, że chce Barego odzyskać. – To rzeczywiście człowiek, u którego pies przebywał, zanim trafił do Sebastiana O. z Elgnówka – mówiła Monika Kulesza, kierowniczka schroniska w Tomarynach. – Pies przebywał u niego na podwórku, a czasem przy budzie na łańcuchu.

U tego właściciela Bary i latem, i zimą spał na betonie, bo rzekomo tak lubił. W trakcie wizyty w schronisku mężczyzna zastrzegł, że chociaż pies należy do niego, to nie zamierza płacić za jego leczenie i pobyt w schronisku."

My również przyłączamy się do apelu. Jeśli ktoś chciałby podpisać się pod internetową petycją zamieszczamy link ->>>>>> TUTAJ


***


Uratował żywcem zakopanego psa. Teraz weźmie go do domu
St. sierż. Łukasz Górka, wspólnie z kolegą z patrolu uratował życie Baremu, psu, którego właściciel próbował zabić siekierą i żywcem zakopał. Policjant poruszony losem uratowanego od pewnej śmierci czworonoga, postanowił go adoptować.


Trzeba było działać szybko, bo zwierzak pod ziemią z pewnością się dusiłUratowali żywcem zakopanego psa i domagają się surowej kary dla oprawcy
Najpierw zobaczyli korpus, potem zakrwawioną głowę. Kiedy policjanci wykopywali go z ziemi, oprawca tylko się przyglądał. Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt Lex Nova w imieniu Barego będzie walczyła w sądzie o karę dla sprawcy. Zależy nam na tym, żeby sprawca został surowo ukarany — mówi Rafał Maciejewski, prawnik Fundacji.


Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. anty dex #1776532 | 176.221.*.* 15 lip 2015 17:58

  dex debilu nie zabieraj głosu!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. emeryt #1776431 | 178.235.*.* 15 lip 2015 14:56

   Takie bzdurne przepisy dlaczego policjant nie moze sila walczyc o barego poprzednich wlascicieli zamknac w klatce bez jedzenia ipicia zwyrodnialcy jak mozna zaufac ze Bary za 2 tygodnie nie wpadnie pod samochod lub do studni

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Monika #1776424 | 213.184.*.* 15 lip 2015 14:45

   http://olsztynek.pl/aktualnosc-1630-ofic jalna_informcja_o_dalszych_losach_news.h tml

   odpowiedz na ten komentarz

  3. łot ??? #1776272 | 77.242.*.* 15 lip 2015 11:00

   To chyba jakiś żart, pokażcie mordy jednego i drugiego właściciela, brak słów, przecież pies miał trafic do tego młodego policjanta!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  4. dex #1776203 | 178.36.*.* 15 lip 2015 09:18

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. co tu podpisywać ,ktoś chce niech bierze,po co robić z tego zagadnienie,nie mają się czym zająć?

   Pokaż wszystkie komentarze (14)