W sieci znajdziesz to czego szukasz

2015-06-03 12:00:00(ost. akt: 2015-06-18 16:53:20)
Choć obecnie ogólnodostępny i szybki internet to norma, wciąż wielu mieszkańców Warmii i Mazur ma z dostępem do sieci problem. W tym celu samorząd województwa stworzył portal chceinternet.pl, na którym można oznaczać na mapie regionu miejsca, gdzie zapotrzebowanie na szybki internet jest największe.
Namiot akcji „Chcę internet!” był jednym z najchętniej odwiedzanych stoisk przy okazji niedzielnego Pikniku Rodzinnego na olsztyńskim Starym Mieście. Spotkaliśmy tam Pawła i Jolantę Wróblewicz, którym pomysł oznaczania swojej lokalizacji w celu pokazania potrzeby dostępu do internetu bardzo się spodobał.— Jesteśmy z Mrągowa i choć na bardzo wolny internet nie narzekamy, to wielu mieszkańców Warmii i Mazur, zwłaszcza ci spoza większych miast mają z tym duży problem — mówił Paweł Wróblewicz.

Szybka sieć to dziś podstawa. – Dziś, żeby sprawdzić cokolwiek, nawet zwykły repertuar kinowy, już trzeba mieć dostęp do sieci — dodawała pani Jolanta. – Ta akcja to bardzo dobry pomysł.

Za akcją stoi samorząd województwa. - W dzisiejszym świecie nie da się pracować bez internetu – tłumaczy Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa. – Dlatego samorząd województwa realizuje obecnie inwestycję, której koszt to ponad 320 mln złotych. Ta inwestycja to budowa szybkiej sieci hurtowej, na potrzeby operatorów telekomunikacyjnych, a za ich pośrednictwem dla mieszkańców. Chcemy by możliwość dostępu do internetu mieli wszyscy mieszkańcy Warmii i Mazur, by ten internet dotarł pod każdą strzechę i co za tym idzie – by rozwój gospodarczy i społeczny regionu rozkwitał.