Nastolatek stracił przytomność po zażyciu dopalaczy

2015-06-16 12:47:44(ost. akt: 2015-06-16 13:24:38)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Nastolatek z gminy Lelkowo trafił do bartoszyckiego szpitala gdy po zażyciu dopalaczy, stracił przytomność. Teraz policjanci sprawdzają skąd chłopak wziął nielegalną substancję.
Policjanci wyjaśniają okoliczności narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nastolatka z gminy Lelkowo. Dziecko aktualnie znajduje się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Bartoszycach. Nie można z nim nawiązać kontaktu słownego.

Policjanci z Braniewa ustalają w jakich okolicznościach nastolatek wszedł w posiadanie bliżej nieokreślonej substancji, która spowodowała u niego utratę przytomności. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia.

Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Policjanci wciąż przypominają wszystkim tym, którzy eksperymentują z rożnego typu substancjami chemicznymi celem wprowadzania się w stan odurzenia, w tym dopalaczami, że mogą one mieć tragiczne w skutkach oddziaływanie.

Czym są dopalcze? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami, które niosą ze sobą środki odurzające? Jak poznać, że moje dziecko jest pod działaniem niebezpiecznych substancji? Na te i na wiele innych pytań odpowiadają prelegenci z policji i sanepidu podczas prezentacji programu „Zanim będzie za późno”. Policjanci, współpracując z przedstawicielami inspekcji sanitarnych docierają do szczególnego grona, grona rodziców, gdyż to oni najlepiej znają swoje dzieci. To oni poprzez codzienny kontakt są w stanie najszybciej dostrzec, że z ich dziećmi dzieje się coś złego. Spotkania mają na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę rodziców na temat symptomów zażywania niebezpiecznych substancji oraz wskazać sposób postępowania w przypadku pojawienia się tego problemu. Zatrważający jest fakt, że po raz kolejny odnotowujemy przypadek zażycia nieznanej substancji przez nastoletnie dzieci.


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. klpasfkejl #1771058 | 79.186.*.* 8 lip 2015 14:33

  to jak wam przeszkadzają dopalacze to zgłoście to na komendzie kto sprzedaje a nie w necie koło dupy robicie i bezpodstawnie oskarżacie ludzi gdy nie macie pewności, że to akurat te osoby !!!!! -.-

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Kukułkii #1764993 | 31.61.*.* 29 cze 2015 15:09

  Ala nie znam cię ale dobrze piszesz , na Braniewie sprzedają to wszyscy a nie jedna osoba i nie oskarżajcie kogoś bezpodstawnie i każdy jest świadomy tego co robi i wara od kom ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. MaTrIXX #1764985 | 31.61.*.* 29 cze 2015 15:01

  Najlepiej powiedzieć o wszystkich a nie o jednej osobie znanej ,dużo ludzi sprzedaje te gówno nie którzy wiedzą nie którzy nie .. szkoda gadać ..

  odpowiedz na ten komentarz

 4. gońciesięidioci #1756472 | 213.158.*.* 17 cze 2015 16:22

  Dla wszystkich którzy tworzą plotki: dorośli wcale nie sprzedają dopalaczy. One krążą w środowisku gimnazjalistów. To od dawna było wiadome i toczona byłą nie jedna sprawa z tym związana. I proszę NIKOGO bezpodstawnie nie oskarżać. To nie wy prowadzicie dochodzenie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wiech #1756041 | 79.186.*.* 17 cze 2015 08:24

   Witam niech policja zrobi coś z lubomskimi z belwederu , bo oni nie tylko dopalacze sprzedają .

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)