Arsenał jak na wojnę w mieszkaniach zawodowego żołnierza z Olsztyna

2015-05-28 09:17:48(ost. akt: 2015-05-28 10:25:49)

Autor zdjęcia: Materiały KWP w Olsztynie

Kilkadziesiąt kilogramów substancji chemicznych z których można wytworzyć materiały wybuchowe, ponad 2 kg gotowego materiału wybuchowego i środków pirotechnicznych oraz broń palną i ponad 1800 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru znaleziono w dwóch mieszkaniach w Olsztynie i Mrągowie. Nielegalny "magazyn uzbrojenia" stworzył zawodowy żołnierz.
Widok arsenału zgromadzonego przez 36-letniego mieszkańca Olsztyna zaskoczył nawet policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy w środę (27.05) zrobili nalot na jego dwa mieszkania na terenie Olsztyna i Mrągowa.

Zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów substancji chemicznych, z których można wytworzyć materiały wybuchowe, ponad 2 kg gotowego materiału wybuchowego i środków pirotechnicznych, trzy sztuki broni palnej, ponad 1800 sztuk amunicji różnego rodzaju i kalibru.

Właściciel nielegalnego „magazynu uzbrojenia” na co dzień jest zawodowym żołnierzem. Na jego trop wpadli policjanci, którzy w swoich zadaniach mają m.in. monitorowanie środowisk i osób zajmujących się nielegalnym posiadaniem broni palnej, wywarzaniem i obrotem materiałami oraz urządzeniami wybuchowymi.

Badania poligonowe materiałów z nielegalnego magazynu potwierdziły przypuszczenia policjantów, że mają do czynienia z substancją mogącą wywołać eksplozję. Ze względów bezpieczeństwa materiały zostały zneutralizowane na poligonie.


Jeżeli właściciel arsenału usłyszy zarzuty nielegalnego wyrabiania, przetwarzania, gromadzenia, posiadania, posługiwania się lub handlu substancją lub przyrządem wybuchowym, lub inną substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji, może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mrągowie. Policjanci sprawdzają, w jaki sposób mężczyzna nabył zabezpieczone materiały, do czego miały służyć, czy zostały użyte oraz powiązania 36-latka z innymi osobami. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy mężczyzna mógł legalnie posiadać broń i amunicję.

Źródło: KWP w Olsztynie

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. AT #1745113 | 95.160.*.* 31 maj 2015 15:56

  Mam nadzieję że po zakończeniu sprawy Gazeta Olsztyńska i pozostałe media zamieszczą oficjalne przeprosiny. Afera na całą Polskę a człowiek posiada legalnie broń i amunicję. Przechowywał ją w zabezpieczonych szafach. Posiada wszelkie zezwolenia i uprawnienia. Materiały do wytworzenia bomb to też wymysł. Najprawdopodobniej służyły do strzelania z broni czarnoprochowej. Człowiek ten jest czynnym działaczem kilku stowarzyszeń działających legalnie. I jeszcze jedno ile czasu policja może sprawdzać czy posiada zezwolenia? Posiada i zapewne od razu je okazał. 1800 sztuk amunicji - na strzelnicy dla jednej osoby to max 10-12 strzelań. Zabierz przyjaciół to może na 2 wyjścia wystarczy. Jak masz trzy sztuki różnej broni to nie jest to żadna wielka ilość. Kilkadziesiąt kilogramów środków chemicznych? Ciekawy jestem sam co i ile CBŚ znalazł u niego w domu. W mieszkaniu moim i mojej mamy też zapewne znaleźli by klikadziesiąt kg środków chemicznych: proszków do prania, płukania, domestosa, cifa i masę innych użytkowanych w domach. A te kilkadziesiąt to może być np 22 kg.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. dobrze jest w armi #1743424 | 193.46.*.* 29 maj 2015 08:45

  36 lat 2 mieszkania

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gracz #1743361 | 88.156.*.* 29 maj 2015 07:29

   Chciałbym zauważyć że to co wykłada policjant na filmi do są puste łuski po nabojach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. e #1743328 | 46.77.*.* 29 maj 2015 01:21

   Każdy widzi co się dzieje wokół nas, czyli mam rozumieć ze w razie niebezpieczenstwa(wojna) nie ma człowiek czym się bronic jak nie ma potrzebnych dokumentów i zezwoleń. Jest mnóstwo waratow na tym świecie ale czemu człowiek nie ma prawa bronic własnej dupy. Prawie każdy mieszkaniec ameryki ma bron i w razie niebezpieczeństwa na czym sie bronic, a w Polsce można uciekać jedynie

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zio #1743315 | 151.15.*.* 28 maj 2015 23:35

    w stanach by dostal awans w wojsku.a w polsce nawet zolnierzy rozbrajaja.ale jaja.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)