Bezpłatna mammografia dla kobiet z Barcian

2015-04-13 10:23:46(ost. akt: 2015-04-13 10:35:53)

Autor zdjęcia: organizator akcji

W Barcianach mammobus będzie stacjonował 21 kwietnia przy Ośrodku Zdrowia (ul. Piotrowskiego 1A/1). Bezpłatna diagnostyka dla pań w wieku 40 - 75 lat.
Już niebawem panie z okolicy Barcian będą miały możliwość zbadania się w mammobusie. Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania w ramach NFZ dla pań w wieku 50 - 69 lat), wykonane zostaną bezpłatne badania dla kobiet wieku 40 - 49 oraz 70 - 75 lat!

Badania finansowane są z Funduszy Norweskich. Na badanie wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wymagana jest tgeż wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa zaledwie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej z piersi. Samego badania nie należy się obawiać, ponieważ emitowane promieniowanie jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala za to na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. erka #1712756 | 37.248.*.* 14 kwi 2015 20:03

    To świetnie, ale przydałoby się zeby takie akcje były kierowane też do młodych kobiet. Niezwykle ważne jest też uświadamianie kobiet jak bardzo wazne jest samobadanie w domu. teraz jest to jeszcze prostsze, bo można sobie kupic rękawiczkę zwiększającą czułość np femiglove

    odpowiedz na ten komentarz