Stop agresji i przemocy w szkole!

2015-03-23 10:27:45(ost. akt: 2015-03-23 12:58:28)

Autor zdjęcia: Archiwum KP w Kętrzynie

Kętrzyńscy policjanci złożyli kolejną wizytę, tym razem w Zespole Szkół w Windzie. Temat spotkania brzmiał „Stop agresji i przemocy w szkole”. Funkcjonariusze poruszyli również zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich i bezpieczeństwem na drodze.
Policjanci omówili pojęcie przemocy psychicznej i fizycznej w odniesieniu do odpowiedzialności prawnej nieletnich. Posiłkując się przykładami z życia uświadamiali młodym ludziom jak cienka jest granica między nieudanym żartem, głupim dowcipem czy groźbą karalną, i jak łatwo z tego powodu popaść w konflikt z prawem. Ostrzegali uczniów, że groźby karalne i przemoc są przestępstwami, za które grożą surowe kary.

Policjanci przypomnieli młodzieży, jakie mają obowiązki i prawa. Tłumaczyli jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, w których zagrożone zdrowie i życie ludzkie oraz gdzie szukać pomocy. Tematem rozmów były również zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich i bezpieczeństwem na drodze.

KWP

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bubi #1696337 | 91.199.*.* 23 mar 2015 10:51

    "Policjanci przypomnieli młodzieży, jakie mają obowiązki i prawa." Chyba autorowi chodziło o to, jakie obowiązki i prawa ma młodzież???

    odpowiedz na ten komentarz