Grzegorz Kasdepke odwiedził Reszel

2014-11-21 11:35:15(ost. akt: 2014-11-21 11:38:42)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

18 listopada 2014r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przybył do, uroczego jak sam powiedział Reszla, polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz - Grzegorz Kasdepke.
Na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie klas drugich i trzecich SP3 wraz z wychowawczyniami. Przebiegało ono w bardzo wesołej atmosferze, w sali przystrojonej rysunkami bohaterów z książek pisarza, które wykonali uczniowie na wcześniejszych zajęciach w bibliotece. Sposób prowadzenia rozmowy przez Pana Grzegorza rozbudził zaciekawienie wśród wszystkich uczniów twórczością prezentowaną na spotkaniu.

Dowiedzieli się, że pisze romanse, książki obyczajowe, fantastyczne, detektywistyczne dla dzieci i młodzieży, co znaczą powiedzenia „Jesteś cały w skowronkach”, „ biec aż się kurzy” itp. i że był wieloletnim redaktorem czasopisma dziecięcego „Świerszczyk”, który jest prenumerowany i często czytany przez młodszych uczniów w naszej szkolnej bibliotece. Uczniowie klas trzecich znali już „Kubę i Bubę”, „ Bon czy Ton savoir-vivre dla dzieci”, ale z wielkim zainteresowaniem poznali jeszcze „Kacpra z szuflady”, „ Detektywa Pozytywkę.

Ostatnim punktem spotkania była tak zwana „konferencja prasowa” na której padały takie pytania jak: Ile Pan ma lat?, Czy ma Pan dzieci?, Gdzie Pan się urodził?, Gdzie Pan mieszka obecnie?, Kiedy napisał Pan pierwszą książkę?, „Co wpłynęło na to, że zaczął Pan pisać?, „ Czy ma Pan zwierzątko”, „Czy gra Pan na instrumencie? … itd. Pytań było nieskończenie wiele. Z dużą cierpliwością i humorem Pan Grzegorz odpowiadał na wszystkie pytania. Spotkanie zakończyło się wpisywaniem autografów do książek autorstwa Pana Grzegorza, zakupionych przez uczniów i gromkimi brawami w podzięce za tak ciekawe spotkanie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu wraz z wychowawczyniami dziękują również Miejskiej Bibliotece Publicznej za zaproszenie.

Małgorzata Krajewska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rysiekzklanu #1574487 | 31.2.*.* 25 lis 2014 03:32

    o jaaaaaaaaaaaa wowwwwwwww wowwwwwwww wowwwwwwwwwwww

    odpowiedz na ten komentarz