„Czytająca klasa”

2014-11-07 13:50:03(ost. akt: 2014-11-07 13:52:33)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Bardzo istotny wpływ na rozwój dziecka ma jego stały kontakt z książką. Z tego względu rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy czytająco, ponieważ nasza szkoła przystąpiła do programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Lelkowie pod opieką pani Ireny Sołoducha i pani Anny Rutkowskiej realizują program czytelniczy „Czytająca klasa”. Przewodnim celem programu jest codzienne czytanie dzieciom, a przez to rozbudzanie i kształtowanie chęci sięgania po ciekawą książkę. Budzenie zainteresowania książką, od najmłodszych lat, ma wielkie znaczenie i pozytywnie wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. W pierwszej klasie szkoły podstawowej dziecko uczy się trudnej sztuki czytania i wtedy rozpoczyna się jego samodzielna przygoda z książką. Dlatego też ważnym celem edukacji jest rozwijanie u dzieci zamiłowania do czytelnictwa poprzez słuchanie pięknego czytania i rozmawianie o przeczytanych utworach.

Jednym z wielu działań realizowanych w ramach prowadzonego programu są spotkania czytelnicze, podczas których zaproszeni goście będą czytali dzieciom. Pierwszym zaproszonym gościem do wspólnego, głośnego czytania była pani dyrektor Iwona Chojecka, która 31 października wraz z uczniami klasy pierwszej zasiadła w kąciku czytelniczym znajdującym się w bibliotece szkolnej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w wiersze wspaniałej pisarki Wandy Chotomskiej, która 26 października obchodziła swoje urodziny. Po wysłuchaniu utworów dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na pytania Pani dyrektor, dzięki temu miały możliwość poznania znaczenia wielu nowych słów. Nie zabrakło też humoru płynącego z treści czytanej poezji oraz wspólnej rozmowy. Ciepła i przyjazna atmosfera pozwoliła przenieść się w świat książkowej magii.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do rozbudzenia i poszerzenia zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wpłyną korzystnie na ich rozwój emocjonalny.

Anna Rutkowska


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. don wasyl #1537862 | 80.212.*.* 8 lis 2014 14:55

    Gdyby nie eventy w szkołach , pies z kulawą nogą nie napisałby o gm. Lelkowo. Gmina z wizją, Wójt z wizją.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz